Pētersone-Godmane: Jaunie gāzes rēķini lielākoties nedaudz pieaugs 5

Jaunie dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifi ļaus efektīvāk izmantot pieslēgumu jaudas, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja AS "Latvijas gāze" meitasuzņēmuma AS "Gaso" valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Viņa atgādināja, ka "Gaso" jauno tarifu projektu iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), un šodien plānota uzklausīšanas sanāksme.

Pētersone-Godmane skaidroja, ka dabasgāzes tarifi pēdējo reizi mainīti pirms 10 gadiem, tādēļ bija nepieciešams izstrādāt jaunu tarifu, jo situācija ar dabasgāzes patēriņu kopš 2008.gada ir mainījusies. Dabasgāzes patēriņš pēdējos 10 gados ir samazinājies par apmēram 30% līdz ar izmaiņām rūpniecības sektorā, energoefektivitātes pieaugumu, atjaunojamiem energoresursiem un klimata pārmaiņām. Tādejādi Latvijā šobrīd ir apmēram 20 tūkstoši klientu, kuriem ir dabasgāzes pieslēgumus, taču gāzi tie nepatērē.

Viņa atzīmēja, ka neskatoties uz gāzes patēriņu, "Gaso" ir jānodrošina droša un efektīva infrastruktūra, kas prasa ieguldījumus. Esošais tarifs situāciju nerisina, tādēļ turpmāk tiks ieviesta fiksēta maksa par dabasgāzes pieslēgumu. Mājsaimniecībām tā būs 1,77 eiro mēnesī neatkarīgi no patēriņa.

Pētersone-Godmane stāstīja, ka jaunais tarifs "ir pārdomāts un izsvērts solis", kas gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem liks pārvērtēt dabasgāzes pieslēguma jaudas. Paredzams, ka daļa klientu, kas gāzi neizmanto, atteiksies no pieslēguma, tādejādi efektivizējot dabasgāzes piegādes infrastruktūru.

"Gaso" vadītāja norādīja, ka mājsaimniecībām, kas gāzi izmanto tikai ēst gatavošanai, tarifs nedaudz pieaugs, mājsaimniecībām, kas gāzi izmanto arī apkurei, tarifs saglabāsies nemainīgs, vai pieaugs nedaudz. Savukārt uzņēmumiem tarifa izmaiņas būs atkarīgas no tā, cik regulāri, vienmērīgi un efektīvi tie izmanto gāzi.

Jau vēstīts, ka šodien plkst.10 SPRK semināru zālē Ūnijas ielā 45, Rīgā, notiks uzklausīšanas sanāksme par AS "Gaso" iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu projektu.

Uzklausīšanas sanāksmes laikā, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents, "Gaso" pilnvarotie pārstāvji iepazīstinās ar tarifu projekta būtību un ekonomisko pamatojumu. Sanāksmes dalībniekiem tiks dota iespēja izteikt savus komentārus, kā arī priekšlikumus par iesniegto tarifu projektu.

Pēc priekšlikumu apkopošanas SPRK tos rūpīgi izvērtēs - gan tos, kas izteikti uzklausīšanas sanāksmes laikā, gan tos, kas saņemti rakstiski.

"Gaso" tarifu projektā ir paredzējusi tarifu struktūras izmaiņas, ieviešot fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa daudzuma. Vienlaikus tarifu projektā paredzēts samazināt mainīgo maksu, ko piemēro par patērēto dabasgāzes daudzumu. Tādējādi tarifu struktūra tiek tuvināta sistēmas operatora pakalpojuma nodrošināšanas izmaksu struktūrai.

"Gaso" ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā un turpmāk nodrošinās dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. Kompānija "Gaso" darbu sāka pērn 1.decembrī, bet 8.decembrī SPRK padome "Gaso" izsniegusi licenci dabasgāzes sadalei. Licence komersantam izsniegta uz 20 gadiem - no 2017.gada 7.decembra līdz 2037.gada 6.decembrim.

Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju iecelta bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Pētersone-Godmane. "Gaso" valdē iecelts arī Antons Bubenovs, Joahims Hokerts, Baiba Bebre un Aleksandrs Koposovs.

"Gaso" pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, kuru veido 39,9 miljoni akciju viena eiro nominālvērtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

uzņēmējs

Jaunā OIK shēma, tautas apzadzēju bars ar šo kundzi priekšgalā ! Krievijas gāzes sadalītāju kantoris !

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 09:48

oho

Kāpēc mūsu valstī viss kļūst tikai dārgāks?

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 10:00

Tāpēc,

ka mūsu Valstī valdošajiem ir neremdināma apetīte un daudz ...draugu, radinieku. Gan jau tas vadzis lūzīs, kad būs pārmēru pilns!

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 12:28

es

Saka-nedaudz.Kas nu kuram ir nedaudz.Ministriem un deputātiem pārsimt eiro ir nedaudz,pensionāram vai "minimālajam" arī 5 eiro ir daudz.

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 12:42

meitasuzņēmuma sieva gāzē dabiskā veidā ?

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 13:01

Latvijā un pasaulē