Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie Saeimas protestēs ar novadu reformu neapmierinātie; uz galvaspilsētu brauks arī Iecavas un Vecumnieku novada iedzīvotāji 10

Šodien plkst.9.30 pie Saeimas plānota "tautas sapulce", kurā dažādu reģionu iedzīvotāji paudīs neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāve Līga Bulmeistere.

Šī protesta akcija notiks gandrīz vienlaikus ar veselības aprūpes jomas darbinieku piketu, kurā viņi iestāsies pret mediķu atalgojuma palielināšanu mazāk apmērā nekā iepriekš solīts. Mediķu akcija plānota no plkst.8.30, savukārt piedāvātās administratīvi teritoriālās reformas pretinieki savu pasākumu plāno plkst.9.30, bet pie Saeimas gatavojas pulcēties jau plkst.9, tādējādi izrādot solidaritāti mediķiem.

Abu pasākumu norisi saskaņojusi arī Rīgas dome.

Vairākas pašvaldības izplatījušas aicinājumus saviem iedzīvotājiem piedalīties akcijā. Kā aģentūra LETA noskaidroja Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novada pašvaldībās, sākotnēji norisināsies protesta gājiens, kurš sāksies Vecrīgā, Torņa ielā 4 pie Pulvertorņa un noslēgsies pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11. Minētās pašvaldības arī nodrošinās iedzīvotājiem transportu uz protesta akcijas norises vietu.

LZP skaidroja, ka protesta akcija tiek rīkota, jo 7.novembrī Saeimā izskatīšanai pirmajā lasījumā nonāks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūce (AP) virzītais un koalīcijas atbalstītais likumprojekts par administratīvi teritoriālo reformu. 

Tautas sapulci pieteicis zemnieks no Alojas Valdis Možvillo, kurš dalībai protesta akcijā uzrunājis arī vairākas politiskās partijas. Viņa aicinājumam atsaukusies Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība.

"Protesta akcijas mērķis - atsākt kvalitatīvas konsultācijas ar iedzīvotājiem, reformas izvērstu, argumentētu pamatojumu, aprēķinus par to, kāds varētu būt ieguvums administratīvi teritoriālās rezultātā, sniegt skaidru sociāli - ekonomisko mērķu pamatojumu par šādas sasteigtas reformas pamatotību," norāda pasākuma organizatori.

Kā informējis pasākuma pieteicējs, sākotnēji pieteiktais dalībnieku skaits tika lēsts ap 250 cilvēkiem, bet saņemtie signāli liecinot, ka dalībnieku kopskaits varētu vairākas reizes pārsniegt sākotnēji plānoto.

Pēc LZP paustā, iniciatīvu par dalību protesta akcijā izrādījuši iedzīvotāji un uzņēmēji no Ikšķiles, Alojas, Kandavas, Tukuma, Kokneses, Baldones, Ventspils novada, Salacgrīvas, Vecumniekiem un citiem novadiem, kuri pēc reformas tiks likvidēti. Arī citu novadu pārstāvji turpina pieteikties dalībai pasākumā.

Kandavas novada pašvaldības uzņēmējdarbības konsultante Iveta Pāža aģentūrai LETA apliecināja, ka līdz otrdienai dalībai akcijā pieteikušies aptuveni 100 cilvēki, taču plānots, ka dalībnieku skaits būs ap 150, un no novada uz galvaspilsētu izbrauks trīs autobusi. Transportu vietējiem nodrošina uzņēmumi.

Savukārt Jelgavas novada domes deputāts, uzņēmējs Modris Jansons (LZS), kurš pagājušajā nedēļā rīkoja pašvaldības sapulci, lai apspriestu plānoto reformu, aģentūrai LETA apgalvoja, ka novadnieki, vismaz organizēti, negatavojas piedalīties akcijā, jo tā sākotnēji plānota kā mediķu protests. Iespējams, novadā vēl lems, kā izteikt savu neapmierinātību.

Kā ziņots, izskatīšanai Saeimā ir likumprojekts, kas paredz reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā. Iepriekš no vairākām pašvaldībām izskanējusi kritika par plānoto reformu.

Tāpat vēstīts, ka, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi ceturtdien rīkos protesta akciju "Viena diena bez ārsta", aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu. Šajā dienā pie Saeimas norisināsies arī protesta akcija. Mediķi norādījuši, ka 2020.gadā paredzētie 42 miljoni eiro atalgojuma pieaugumam ir pretrunā ar iepriekš solītajiem 120 miljoniem eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Onkulis Bauskā

Protestējiet, protestējiet - vai kāds protests šajā valstī kādreiz ir ņemts vērā? Demokrātija no diktatūras atšķiras vien ar to, ka diktatūrā nedrīkst protestēt un viss paliek tā, kā ir iecerējuši pie varas esošie, bet demokrātijā var protestēt, cik grib, un viss tāpat paliek tā, kā ir iecerējuši pie varas esošie!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 09:28

Reforma

Reformu vajag, tā kā nauda tiek tērēt šobrīd, tas ir noziegums pret nodokļu maksātājiem !

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 10:19

Strādnieks

To-Reforma
Strādnieks- sūdu dakšas vajag- ar tādu reformu kā tie treknākie brieda,tā briedīs,bet mazie cilvēki ...

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 10:38

no rajona

Bija sen iestrādāta, vismaz kaut kāda, infrastruktūra, pakalpojumi 26 rajoniem ! Cik nauda ir izķēzīta ar šīm daudzajām reformām! Ta būtu šos rajonus nosaukuši par novadiem un būtu vēl efektīvāks rezultāts kā šodien !
Un par šiem nelietderīgi iztērētajiem ntajiem miljoniem jau būtu sakārtoti ceļi uz jauno novadu centriem!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 10:39

Gudrā pensionāre no Bauskas

Visi lauķi ir no evolūcijas atpalikuši pitekantropi.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 11:05

Cepeklis

Jā, fascinē, ka dažs labs domā, ka viņu domas kāds arī ņems vērā :)
Ok, kaut kādu lielo pilsētu (money money money) domas vēl kāds var ņemt vērā, bet kuram deputātam interesē, kas notiek ar kaut kādu Iecavu un Bausku...

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 11:45

P

Es piedzimu Baldones aprinka Iecava.(pat dators streiko).

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 12:15

INGA

Vai tad Vecumnieki jau vēsturiski nav bijuši Bauskas rajonā? Sakārtos viņiem ce',u līdz Bauskai,un būs viss kārtībā,kas tur savādāks būs,ja pievienos Iecavai? Tā ir tikai tāda kaprīze,nekas cits

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.07 15:40

Zintnieks

Jauki-agrāk skaitijamies Bauskas rajons, izdomäja izveidot domes,pēc pāris gadiem atkal jāapvienojas.Es domāju visus tos lēmėjus jāaizsūta uz Sibīriju-varbūt iemācīcies domāt ar galvu.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.08 19:47

Gunča ka

Kā var nebraukt un neprotestēt! Kur tad es citur varētu saņemt tādu algu par šo, to-neko? Varētu saņemt kādu trešo, piekto daļu no tās, ko saņemu, bet tad būtu jāstrādā.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.10 12:50

Latvijā un pasaulē