Pieejama nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne

No otrdienas, 18. decembra, tiešsaistē pieejama nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne www.enciklopedija.lv. Tā ir universāla elektroniska enciklopēdija latviešu valodā, kas tiešsaistē bez maksas pieejama ikvienam interesentam.
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā informē, ka vietnes www.enciklopedija.lv saturs ir nepārtrauktā pilnveides procesā, aptverot visplašāko tēmu loku multimediālā veidā. Šobrīd elektroniskajā vietnē lasītājiem jau pieejami vairāk nekā 700 šķirkļu un vairāk nekā 600 dažāda veida ilustrāciju. Šķirkļus papildina fotogrāfijas, tabulas, grafiki, kartes, audio un video ieraksti, hipersaites un norādes uz saistītiem resursiem, literatūras avotu saraksti.

Jāatgādina, ka šā gada oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jau atvērts enciklopēdijas drukātais sējums «Latvija», taču resurss tiek veidots un uzturēts arī elektroniskajā vidē – gandrīz visi drukātajā sējumā «Latvija» publicētie raksti pēc pieskaņošanas interneta videi tiek iekļauti elektroniskās enciklopēdijas saturā. Plānots, ka nākamā gada laikā tiks radīti vairāk nekā simts enciklopēdijas rakstu.

Enciklopēdijas saturs ir paredzēts visplašākajai auditorijai, taču paredzams, ka www.enciklopedija.lv būs īpaši noderīgs resurss skolēniem un studentiem. Šķirkļus iespējams izdrukāt, tiek piedāvāta iespēja automātiski ģenerēt atsauces. Tāpat elektroniskā enciklopēdija ir pielāgota lietošanai arī mobilajā vidē dažādās ierīcēs.

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors ir vēstures doktors Valters Ščerbinskis, elektronisko vidi izstrādājis uzņēmums SIA «Tilde», grafiskais dizaina autors – Orians Anvari.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē