Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piketā pie Saeimas aptuveni 2500 pedagogu pieprasīs algu palielinājumu 38

Šodien plkst.8.30 pie Saeimas notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizēta protesta akcija, kurā aptuveni 2500 pedagogu pieprasīs iepriekš apstiprinātā darba samaksas pieauguma grafika izpildi.

Publiski mūspusē atbalstu protestam paudis Misas vidusskolas kolektīvs. "Mēs, Misas vidusskolas kolektīvs, pievienojamies 20. marta Vislatvijas skolotāju piketam, protestējot pret pazemojošo valdības attieksmi pret mums kā šīs valsts pilsoņu grupu, kas, sevi nežēlojot, no sirds godprātīgi pildām savus pienākumus.

Mēs nosodām valdības melīgos solījumus par skolotāju algas paaugstināšanu un solījumu nepildīšanu. Nosodām nevienlīdzību skolotāju atalgojuma sistēmā. Uzskatām, ka tā ir ņirgāšanās un mūsu cilvēktiesību ignorēšana," liecina sociālajā tīklā "Facebook" publicētais ieraksts.

Valdības un Saeimas pārstāvji šodien plkst.9 Saeimā tiksies ar LIZDA, lai pārrunātu iespējamos finanšu avotus pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei vēl šogad. Saruna starp minētajiem partneriem būs kā turpinājums otrdien notikušajai valdības pārstāvju un arodbiedrības tikšanās reizei, kurā LIZDA neguva pārliecību par to, ka politiķiem ir skaidrs redzējums par to, kur ņemt grafika izpildei nepieciešamo naudu, ziņo aģentūra LETA.

Ministru kabinets, izskatot 2019.gada budžetu, neatbalstīja LIZDA priekšlikumu paredzēt papildu līdzekļus pedagogu algām. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga aicināja valdību paredzēt līdzekļus pedagogu darba samaksas palielināšanai un pārtraukt retoriku, ka izglītībā netiek veiktas reformas, kas tiek piesauktas kā iemels pedagogu darba samaksas pieauguma nenodrošināšanai. Vanaga norādīja uz kopumā 15 veiktām vai procesā esošām reformām.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) tomēr norādīja, ka reformas izglītībā netiek veiktas. Turklāt ministre aicināja vērtēt, vai situācija ar pedagogu darba samaksu tiešām ir tik kritiska, norādot uz statistiku, kad skolās, kur pedagogu ir vairāk nekā skolēnu, vidēji tiek maksāti 710 eiro vai pat vairāk.

Tajā pašā laikā Šuplinska atzina, ka joprojām tiek meklēti risinājumi, lai izglītības reformu īstenošanas gadījumā varētu rast finansējumu pedagogu darba samaksas palielināšanai. Kā piemēru ministre minēja Izglītības un zinātnes ministrijas īpašumu lietderības pārskatīšanu.

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsvēra, ka finansējuma pieaugumu iespējams nodrošināt tikai reformu ceļā.

"Ja vēlamies pieaugumu, to var panākt vienīgi reformējot. Šo valdību sagaida vairākas reformas un viena no tām ir administratīvi teritoriālā reforma, kas ļaus sakārtot arī izglītības sistēmu. Tāpēc izglītības un zinātnes ministrei būs liels izaicinājums izveidot tādu izglītības modeli, kas nodrošinās kvalitatīvu izglītību. Lai varētu maksāt pedagogiem atbilstošas algas, vispirms ir jāsakārto sistēma," uzsvēra premjers.

Vanaga pēc valdības sēdes aģentūrai LETA atzina, ka pedagogi pret šādu valdības lēmumu piketēs pie Saeimas, un gadījumā, ja arī parlaments nesadzirdēs pedagogu prasības, viņi streikos.

Dienu pirms protesta akcijas Kariņš atkārtoti aicināja arodbiedrību uz sarunām par iespējamu vienošanos 2019.gada budžeta projektā paredzēt iespēju ievērot algu paaugstināšanas grafiku, taču tas būtu darāms, ievērojot vairākus nosacījumus, tostarp reformu izpildi.

Minētā saruna nevainagojās ar rezultātu, valdības pārstāvjiem nespējot pārliecināt arodbiedrību par iespējamajiem finansējuma avotiem grafika izpildei.

Šuplinska, komentējot sarunu gaitu, sacīja: "Finanšu avota šobrīd nav."

Pievieno komentāru

Komentāri 38

bitīt matos

Ko nu viņai (ministrei) citu teikt! Bet jautājums ir par attieksmi un pēctecību kā arī atbildību savu lēmumu realizēšanā. Un pikets ir par to!!!!!!!!!!!!! Un vēl tas varētu būt par valsts nespēju godprātīgi apsaimniekot nodokļos iekasēto naudu.Jā, un skolotāji IR NODOKĻU GODPRĀTĪGI maksātāji.

pirms gada, 2019.03.20 09:02

ieteikums

Nevajag plātīties ar to, ka skolotāji ir godprātīgi nodokļu maksātāji, jo savādāk nemaz nevar būt. Samaziniet skolās strādājošo skaitu līdz saprātīgam līmenim un algas varēs pat dubultot!

pirms gada, 2019.03.20 10:12

;)

IR NODOKĻU GODPRĀTĪGI maksātāji
--------------------------
kas tad tas par plusu?! Vai tad tas arī ir skolotāju īpašs nopelns...? Visi taču to dara...

pirms gada, 2019.03.20 12:43

tikai nevajag

nezinu nevienu pedagogu, kurš par privātstundām lūdz izrakstīt rēķinu vai iedod čeku...

pirms gada, 2019.03.20 12:44

ieteikums

Viss par šo un tiem līdzīgiem piketiem.
https://www.youtube.com/watch?v=uXafOsIz3YE&feature=share

pirms gada, 2019.03.20 22:11

bitīt matos

vajag gan plātīties, ka skolotāji maksā nodokļus! Un no visas summas, nevis kā daudz kur citur- dalīti, no minimālās un pārējais ķešā. Un kases čēku vai biļeti neizsist arī viņi nevar kā dažkārt dzirdēts darām .

pirms gada, 2019.03.20 12:19

Fakts

Darbā laikam nav jābūt- ja jau var piketēt...
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/vecumniekos-pustuksajam-skolam-tere-48-novada-naudas-bet-tas-reformet-nesteidz.a297363/
Algas ir mazas visiem mūsu valstī- arī skolēnu vecākiem, ne tikai pedagogiem- un pedagogiem nebūt nav tās mazākās+ nepilna darba diena + skolu brīvdienas+ garantēts atvaļinājums vasarā. Pedagogiem ir laba arodbiedrība ar ļoti labi apmaksātiem līderiem, kuri arī attiecīgi strādā. Teikšu tikai , ka šī pedagogu varenā cīņa- man, man, tikai izskatās ļoti necienīgi.

pirms gada, 2019.03.20 12:41

ZZZ

Svētdienā pie tukša Saeimas vai valdības nama neko daudz nepapiketēsi!
Es personīgi apbrīnoju skolotājus, ka viņi jau sen nav pietiekuši vispārēju streiku.
Māna viņus kā tādus muļķīšus, un viņi arvien vēl tic.

pirms gada, 2019.03.20 13:11

Aga

Valstī noteiktā minimālā alga 430,- EUR, skolotāji sev pieprasa minimālo algu 750,- EUR . Ko lai saka pārējie valsts iedzīvotāji? Cik daudz cilvēku strādā par 430,- EUR un nestreiko. Kauns būtu skolotājiem streikot un pieprasīt šādu algu no valsts!!!

pirms gada, 2019.03.20 12:49

tieši tur jau

ir visa sāls- neviens neko neteiktu un pat atbalstītu, ja skolotāji pieprasītu visiem minimālās algas pielikumu, bet viņi ( pārsvarā jau laikam LV ir skolotājas) paši kā mazi bērni- mums, mums, mums . Vai tad viņu skolēnu vecākiem- pastniekiem, pārdevējiem, utt nevajag?! Ar ko skolotāji ir tik īpaši?

pirms gada, 2019.03.20 13:20

Mareks

Pirms rakstīt muļķības ieteiktu noskaidrot ar ko minimālā alga atšķiras no algas likmes, un painteresēties, kā tiek aprēķināta minimālā alga, un kā tiek rēķināta skolotāju alga. Neizglītotiem cilvēkiem izskaidrošu, ka skolotāja darba alga = algas likme * stundu skaits nedēļā / noteikto darba slodzi ( ne vairāk kā 40 st.) . Tātad ja skolotājs nedēļā strādā 10 stundas tad viņa darba alga mēnesī ir 750*10/40=187.5 eiro pirms nodokļu nomaksas.

pirms gada, 2019.03.20 13:47

Ar ko īpaši

Tiešām, ar ko gan skolotāji un ārsti varētu būt īpašāki par 4 klases beigušu... neteikšu ko???
Jau Ļeņins zināja, ka valsti var vadīt jebkura ķēkša. Kāpēc lai nevarētu par skolotāju strādāt vai taisīt sirds operācijas?

pirms gada, 2019.03.20 14:08

Agai

Nevis minimālo algu,bet algas likmi.Alga un algas likme nav viens un tas pats.Lai būtu 750,-.Nav žēl.Tikai lai nebūtu tad vairāk nekādu protestu.Tad gan būs jāsāk protestēt visiem pārējiem strādājošiem.

pirms gada, 2019.03.20 20:28

Skolotāja

Kas Jums, Aga, liedz iet mācīties par pedagogu! Uz priekšu! Izbaudiet šo "saldo" maizi! Tas attiecas uz visiem pārējiem, kurus neapmierina minimālā alga.

pirms gada, 2019.04.08 20:48

Skumji lasīt,

kā daļa tautas ar skubu metas kaunināt skolotājus par viņu "alkatību" un pārāk labo dzīvi, sak, ir jau pa kādam vēl trūcīgākam uz pasaules. Esmu tikai par skolotāju algu celšanu kaut
dubultā, ja tas iet roku rokā ar saprātīgu skolu kopējo izmaksu mazināšanu (īpaši nebeidzamo
skolu remontu taisīšanu). Esošie skolotāji varbūt vecuma galā varēs kaut nedaudz vieglāk
padzīvot (neskaudīsim, jo tas nebūt nav viegls darbs), taču galvenais ieguvums noteikti būs
skolotāja profesijas prestiža celšana, piesaistot tai talantīgus un gudrus jaunus cilvēkus.
Vai tad ne to mēs visi gribam?

pirms gada, 2019.03.20 13:08

Balons

Sausais atlikums ziņās - skolotāji ar saviem baloniem piesārņo vidi.:)))

pirms gada, 2019.03.20 15:22

kauns

Pedagogi, kauns par šitādu jandāliņu. Varētu padomāt, ka pensionāri un pārējās profesijas ir miljonāri.

pirms gada, 2019.03.20 15:48

Bezkauņa

Jums liekas, ka pensionāri kļūs turīgāki no tā, ka pedagogi mūžīgi mūžos būs nabagi?

pirms gada, 2019.03.20 17:02

mīļo kauniņ!

Ne pensionāri,ne slimie,ne pārējie cilvēki viņus neinteresē.

pirms gada, 2019.03.20 19:10

bitīt matos

Var jau te atkal brēkāt un salīdzināt. Komentāros panesies šis virziens. Tomēr atgādinu, ka amatpersonas bija pieņēmušas lēmumu, no kura īstenošanas pēkšņi atsakās valstiskā līmenī.. Nez kā te justos tas, kam šefs pasolīja algas pielikumu, bet nākamājā mēnesī solīto neizpilda, vēl piebilstot, ka tev vēl papildus par kaimiņa Janku jāpastrādā. blakuspagastā, jo vajag optimzēt un ieviest reformas. ( HM, tieši tik primitīvi mums tiek uzspiests tas). Un šoreiz šī neapzinīgā "šefa"vietā ir valsts amatpersonas.

pirms gada, 2019.03.20 16:13

no malas

riebjas lasīt dažus komentārus.Ja jums liekas ,ka tas darbs ir tik vienkāršs,tad laipni lūgti.diemžēl rinda neveidojas aiz tiem pedagogiem ,un jaunie arī neparādās.Ko var gvelzt par to atvaļinājumu un visām baigajām ekstrām.Pēc tiem dažiem mēnešiem tiešām esi iztukšojies pilnībā.Jūs ,pārgudrie,es tā saprotu,vecāki,netiekat galā ar 1 -2 bērniem,bet, cik enerģijas izpumpē 10-15 bērni visu dienu.?
Būtu pateicīgi par bērnu audzināšanu,kas jau paliek par normu skolās.Mācību process jau ir2. vietā.

pirms gada, 2019.03.20 18:21

Kristaps

Gan jau lielausainā opozicionāre par jums parūpēsies. Varētu padomāt, ka vidējā pensija - 250 par 40 stāža gadiem ir ok. Bet pensionāri nekladzina kā vistas pie Saeimas.

pirms gada, 2019.03.21 16:06

arī no malas

Neviens darbs šodien nav vienkāršs.Cilvēki slimo.Stress nepārtraukts.Disciplīna skolās kā problēma nav tikai tagad.Un par to atvaļinājuma "gvelšanu"nevajag runāt.Mēs arī gribētu visu vasaru atpūsties un uzkrāt enerģiju.Kaunieties?

pirms gada, 2019.03.22 06:20

tam no malas

Rinda neveidojas.Kā viņa veidosies,ja jūs paši visu laiku to vien runājat,cik mazas algas.Paši atbaidāt jaunos no pedagoga darba.Bet tik traki taču nav,vai nē.

pirms gada, 2019.03.22 20:50

Skolotāja

Klau, Kristap, apdomā, ko runā! Nedod Dievs, ka pašam būs veselības problēmas!

pirms gada, 2019.04.08 20:52

Ieteikums

Skolotājiem tik enerģiskai LIZDA priekšniecei vajadzētu maksāt no savas bruto algas nevis 1%,bet vismaz 5%.Kur jūs tādu cīnitāju vēl atradīsiet.

pirms gada, 2019.03.20 19:08

ieteikums

Interesanti par ko viņai maksāt!
https://www.youtube.com/watch?v=uXafOsIz3YE&feature=share

pirms gada, 2019.03.20 22:13

piketa atbalstītājs

Pilnībā atbalstu pedagogus,lai ar 1.septembri viņiem algas likme būtu 750,-euro.Tomēr tā jānosaka ar likumu,to nedrīkst noteikt skolas direktora izveidota komisija.Tā nedrīkst būt ne lielāka,ne mazāka par 750,-euro.Modelis-nauda seko skolēnam jāizbeidz.Citādi naudas pedagogu algām nekad nepietiks un piketi turpināsies.

pirms gada, 2019.03.20 19:36

Woe

Man tā muziķene besī.Nu tā tēlo! Nekā jauna.Un sapulces 3h garumā!

pirms gada, 2019.03.20 20:37

skolēna vecāks

Šī valdība jums vismaz nemelo.Lai palielinātu pedagogu algas,kaut kam citam būs jāatņem.Noteikti tas skartu arī skolas bērnu vecākus.To jūs gribat?Jā skolā strādāt ir grūti,taču cilvēkiem ar augstāko izglītību vajadzētu būt mazliet sapratnes.LIZDAS priekšnieci vispār nesaprotu.Ņemiet kur gribiet,bet mums vajag.Tā nedrīkst.Noskaņo sabiedrību pret skolotājiem.

pirms gada, 2019.03.22 07:09

Anna

Neatbalstu!! Kāpēc šiem vajag vairāk kā,piemēram,medmāsām vai sanitāriem,kas slimnīcu uzņemšanās sakopj agresīvus bomžus.Sanāk-kurš skaļāk bļauj,tam vairāk dod.

pirms gada, 2019.03.23 14:43

Nu

tad lai tā medmāsa un sanitārs nāk manā vietā mācīt matemātiku! Būs viņai liela alga. Es nākamgad pensijā.

pirms gada, 2019.03.24 13:44

Annai

Ne jau tikai agresīvus dzērājus.Slimnīcās jākopj arī guļošie ar insultiem un daudzām citām slimībām.Par mediķiem vispār nav ko runāt.Bet te jau runa iet par kultūras līmeni un pilnīga vienaldzība par savu valsti.

pirms gada, 2019.03.24 17:44

pedagogiem

Klausoties televīziju,lasot presi,vai jūs tiešām nesaprotat ka šī valstiņa vairāku gadu garumā ir izzagta.Patreizējā valdība cenšas strādāt.Beidziet vienreiz draudēt ar streikiem par mazo algu.Ja ejiet piketēt vai streikot,tad dariet to pret valsts izlaupītājiem.Ticu ministram Jurim Pūcem.Paklausieties reizēm arī kaut ko par politiku.

pirms gada, 2019.03.24 19:53

Tas

Tāds iespaids, ka cienīgu algu var saņemt tikai izredzētie: skolotāji, medicīnas darbinieki un valdība! Jautājums? : ar ko citi ir sliktāki?

pirms gada, 2019.03.24 22:35

SKOLOTĀJA

Cik mums ir skolotāji,kuri tiešām ir skolotāji pēc aicinājuma. Bārbelē Peņķe izbijušos kolhoza speciālistus nolika klases priekšā "Tu tagad esi skolotājs". Šādi "skolotāju" tūkstoši tagad brēc pēc lielākas algas!

pirms gada, 2019.04.07 16:37

P

Redzēju šodienas balsojumu Saeimā-Jums uzliks lielu, lielu kaku.

pirms gada, 2019.04.11 18:43

Latvijā un pasaulē