Pilnveido transportlīdzekļu tehniskās apskates kārtību 3

Ceturtdien, 1. martā, stāsies spēkā jauni tehniskās apskates noteikumi, kas pilnveidos transportlīdzekļu tehniskās apskates kārtību, portālu informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Rolands Rumba.

Kopumā šobrīd spēkā esošais tiesiskais regulējums attiecībā uz transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa un aprīkojuma novērtēšanu transportlīdzekļu tehniskajā apskatē kopumā tiks saglabāts.

R. Rumba paskaidroja, ka jaunajos noteikumos tiek pārņemta Eiropas Savienības (ES) direktīva par tehnisko apskati, un atbilstoši direktīvai MK noteikumos tiks nostiprinātas prasības, kas jau šobrīd tiek īstenotas attiecībā uz tehniskās apskates stacijām un to aprīkojumu, inspektoru kvalifikāciju, apskates procesa un kvalitātes uzraudzību.

Bez tam atbilstoši direktīvai tiks precizētas un atsevišķos gadījumos arī paaugstinātas prasības attiecībā uz atsevišķu trūkumu vai bojājumu vērtējumiem tehniskajā apskatē (piemēram, transportlīdzekļa bremžu darbība, gaismas ierīces u.c.).  

Tāpat jaunajos noteikumos būs izmaiņas transportlīdzekļu trūkumu un bojājumu numerācijā un turpmāk tā būs vienota visā ES. Tas nozīmē, ka, iegādājoties automobili jebkurā ES valstī, pēc trūkumu un bojājumu numerācijas varēs ērti pārliecināties par pēdējā tehniskajā apskatē fiksētajiem trūkumiem un bojājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

latvārnis

riebjas jau,visu tik pārņem no eiropas,bet kad pārņems eiropas algas un eiropas ceļu stāvokli.

pirms 2 gadiem, 2018.02.26 20:07

caca

tas nozīmē ka ar pirmo reizi točna netiksim cauri ! kāsiens turpinās !

pirms 2 gadiem, 2018.02.27 07:47

hh

Mērg...iem nav ko darīt! geiropas algas davai!

pirms 2 gadiem, 2018.03.06 09:25

Latvijā un pasaulē