Pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāti 14,6 miljoni pasažieru

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāti vairāk nekā 14,6 miljoni pasažieru, kas ir par 1% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn, „Bauskas Dzīvi” informē Zane Plone, valsts SIA „Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību vadītāja.

Pasažieru skaits palielinājies visos reģionos, izņemot Latgali. Savukārt maršruta tīkla apjoms nedaudz samazinājies, sasniedzot  nepilnus 39 miljonus kilometru.

Šā gada pirmajā pusgadā starppilsētu maršrutos pārvadāti vairāk nekā 5,45 miljoni pasažieru, kas ir par nepilniem 4% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn. Pasažieru skaita palielinājums vērojams arī vietējās nozīmes maršrutos Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Rīgas reģionā, kur to skaits pieaudzis par attiecīgi 0,8%, 0,4%, gandrīz 0,4% un nepilniem 0,2%. Latgales reģions ir vienīgais, kur pasažieru skaits turpina samazināties. Pirmajos sešos mēnešos vietējās nozīmes maršrutos Latgales reģionā pārvadāts 1,1 miljons pasažieru, kas ir par 5,5% mazāk nekā 2018. gada pirmajā pusgadā.

Sabiedriskā transporta pakalpojumi reģionālajos maršrutos tiek nodrošināti ar 1175 autobusiem, kas ir par 2% mazāk nekā pērn. Autobusu parka vidējais vecums uzlabojas ar katru gadu: 2016. gadā tas bija 12,3 gadi, 2017. gadā – 11,8 gadi, 2018. gadā – 10,8 gadi, bet šogad – 10,45 gadi.

Lai uzlabotu ērtības un piesaistītu iedzīvotājus sabiedriskajam transportam, vairāk nekā pusē autobusu biļeti var iegādāties, maksājot ar bankas karti. Tāpat tiek strādāts pie abonementa biļetes attīstības – šobrīd tā ir pieejama vairāk nekā 640 maršrutos. Šā gada pirmajā pusgadā veikti vairāk nekā 492 tūkstoši braucienu, izmantojot abonementa biļeti, un tas ir par 7% vairāk nekā analogā periodā pērn.

Maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums šā gada pirmajā pusgadā ir samazinājies par 1%, sastādot nepilnus 39 miljonus kilometru. Savukārt maršrutu un reisu skaits palicis gandrīz nemainīgs – attiecīgi 1060 un 7545.

Katru gadu izmaiņas tiek veiktas aptuveni 25% maršrutu, lai pielāgotu tos iedzīvotāju paradumiem un vajadzībām. Tādējādi 2019. gada pirmajā pusgadā tika atklāts viens jauns maršruts un 560 reisi, slēgts tika viens maršruts un 642 reisi, bet cita veida izmaiņas veiktas 749 maršrutos. Tāpat šogad 51 maršrutā tika samazināts reisu izpildes laiks, lai pasažieriem ceļā būtu jāpavada mazāk laika.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē