Pirmdiena būs oficiāla brīvdiena; Pāvestu varēs satikt Rīgā un Aglonā 8

Pirmdiena, 24. septembris, šogad noteikta kā svētku diena, jo Latvijā ieradīsies pāvests Francisks. Līdz ar to pirmdiena būs oficiāla brīvdiena.  

Brīvdiena piešķirta, pamatojoties uz grozījumiem likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», ar kuru par svētku dienu noteikts šā gada 24. septembris – Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā diena.


Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrā paskaidroja, ka Svēto tēvu pirmdien varēs satikt arī galvaspilsētā.

Pāvests Francisks pēc ierašanās Rīgas Starptautiskajā lidostā dosies uz Rīgas centru, kur pulksten 8.50 piedalīsies oficiālajā sagaidīšanas ceremonijā pie Rīgas pils. Šo pasākumu aicināts apmeklēt ikviens. Pils laukumā būs uzstādīts ekrāns, kas nodrošinās labāku redzamību visiem, kuri atradīsies tālāk no galvenā notikuma vietas, kā arī ļaus sekot līdzi pāvesta uzrunai sabiedrības augstākajām amatpersonām un diplomātiskajam korpusam Rīgas pilī. 

Saņemt pāvesta Franciska svētību, viņu satiekot klātienē, ikviens ir laipni aicināts arī Brīvības pieminekļa tuvumā, kur plkst. 10.10 notiks svinīga ziedu nolikšanas ceremonija.

Pēc tam pāvests ceļu turpinās "papamobilī" - no Brīvības pieminekļa pa Kaļķu, Šķūņu ielu cauri Doma laukumam uz Rīgas Domu. Ikviens ir aicināts viņu sveikt šajā ceļa posmā. Tāpat arī ceļa posmā no Rīgas Doma uz Rīgas Sv. Jēkaba katedrāli, kas vedīs pa Jēkaba un Klostera ielu. Lai gan ceļš no abām pusēm būs norobežots, piedalīties varēs ikviens, speciālus ielūgumus vai ieejas kartes tam nevajadzēs.

Rīgas pilī, Doma baznīcā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē plānotajos pasākumos varēs piedalīties cilvēki ar ielūgumiem. Tiem, kas plāno turp doties, svarīgi ņemt vērā, ka ielūgums būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu - pasi vai identifikācijas karti. Ieejas karte pasākumā paredzēta tikai tam cilvēkam, kura vārds uz tās minēts.

Visas dienas garumā pie Brīvības pieminekļa un Doma laukumā darbosies informācijas teltis, kurās varēs noskaidrot vizītes programmu un aprunāties ar Baznīcas tematikā zinošiem cilvēkiem. Doma laukuma teltī varēs saņemt arī vērtīgu lasāmvielu. Ar pilnu pāvesta Franciska vizītes programmu Latvijā 24. septembrī vari iepazīties šeit.

Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs apkopojis desmit lietas, kuras svarīgi zināt iedzīvotājiem, dodoties uz Aglonu 24. septembrī, kur bazilikas sakrālajā laukumā pulksten 16.30 pāvests vadīs Svēto Misi.

1. Ieejas kartes uz pāvesta dievkalpojumu Aglonā var saņemt katoļu baznīcā, kurā esi reģistrējies vai kuru esi izvēlējies, reģistrējoties internetā. Ārzemju viesi ieejas kartes saņems elektroniski. Taču arī nereģistrējušies cilvēki var droši braukt uz Aglonu – Latvijas bīskapi ir apliecinājuši, ka uz Svēto Misi Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā tiks visi, kas vēlas.

2. No 22. līdz 25. septembrim Aglonas teritorijā būs ierīkotas 18 autostāvlaukumi svētceļnieku vieglajām automašīnām un autobusiem. Lielākā daļa no tām atradīsies pavisam tuvu Aglonas bazilikai. Tās būs izvietotas blakus autoceļiem, pa kuriem no dažādām pusēm var iebraukt Aglonā. Cilvēkiem ar invaliditāti plānotā autostāvlaukums ir vistuvāk Aglonas bazilikai – Krāslavas ielā. Šajās dienās daudzviet uz Aglonas ceļiem būs aizliegts apstāties un stāvēt. Pirmkārt, tas skars ceļus Aglonas bazilikas tuvumā. Tāpat būs aizliegts apstāties uz ceļa no Aglonas dzelzceļa stacijas virzienā uz Aglonu, kā arī uz Jaunaglonas ceļa. Kravas auto vadītājiem jāņem vērā, ka būs tranzītsatiksmes ierobežojumi un šajās dienās ieteicams izmantot apbraucamos ceļus. Saskaroties ar neērtībām, būsim pacietīgi un sekosim satiksmes organizētāju norādēm!

3. Uz Aglonu var doties arī ar sabiedrisko transportu. Piemēram, no Rīgas uz Aglonu un atpakaļ «Pasažieru vilciens» ir norīkojis trīs īpašus vilcienu reisus. No Rīgas stacijas 24. septembrī vilcieni aties pulksten 6.47 (Aglonā pienāks pulksten 10.50), pulksten 7.40 (pienāks pulksten 11.55) un pulksten 9.02 (pienāks pulksten 12.51). No Aglonas stacijas vilcieni aties pulksten 20.30 (Rīgā pienāks pulksten 00.13), pulksten 21.30 (pienāks pulksten 1.10) un pulksten 22.30 (pienāks 2.02.). Biļetes uz šiem reisiem var iegādāties www.pv.lv, mobilajā lietotnē, kā arī biļešu kasēs. Biļetes cenā ir iekļauts arī brauciens ar autobusu no Aglonas stacijas līdz Aglonas autoostai un pēc Svētās Mises atpakaļ.

4. Ieeja Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā 24. septembrī būs no pulksten 9. Ļoti ieteicams ierasties jau līdz pulksten 14. Ieiet laukumā varēs pa 1., 2., 3., 4., 5., 6. vārtiem. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jādodas uz 3. ieeju, kur viņus sagaidīs un uz vietu sektorā netālu no altāra pavadīs brīvprātīgie.

5. Pirms ieiešanas būs jāiziet drošības pārbaude. Aglonas bazilikas laukumā nedrīkstēs ienest šādas lietas: lietussargus; stikla taru (pudeles, burkas, traukus un citas lietas); lielgabarīta lietas vai somas (ietilpībai jābūt ne lielākai par 5 litriem); karogus vai plakātus; alkoholu, narkotiskās un psihotropās vielas; taures, svilpes, bungas un citas skaņas pastiprinošas ierīces; radio raidītājus un uztvērējus; portatīvos pašbilžu rokas statīvus (selfijstikus); visa veida ieročus un pašaizsardzības ierīces (tai skaitā šķēres un jebkura veida nažus); lidojošus priekšmetus (radio vadāmi, bezpilota objekti un citi); jebkāda veida pirotehnikas izstrādājumus (dūmu sveces, petardes un citus); sporta inventāru; ugunsnedrošas, sprādzienbīstamas, ķīmiskas un bioloģiskas vielas; lāzeriekārtas; jebkuru citu priekšmetu, kas var radīt apdraudējumu vai traucējumu citiem apmeklētājiem vai pasākumiem.

6. Aglonas bazilikas laukumā drīkstēs un ir ieteicams ņemt līdzi šādas lietas: lietusmēteli; ūdeni, pildītu plastmasas pudelēs; sviestmaizes (pie bazilikas laukuma būs tikai pāris tirdzniecības vietas, kurās varēs nopirkt līdzi ņemamu ēdienu); nelielu saliekamo krēsliņu; rožukroni; nepieciešamos medikamentus.

7.  Aglonas bazilikas laukumā jau no paša rīta būs iespējams sekot līdzi pāvesta Franciska vizītes tiešraidei no Rīgas. Pulksten 12.20 būs pusdienas ar līdzpaņemtajām sviestmaizēm, pulksten 13 – dokumentālā filma par Aglonas svētgleznu, pulksten 13.15 – Aglonas Dievmātes svētbildes svinīga iznešana un procesija pa laukumu, pulksten 14 – Rožukronis, pulksten 15.30 – dokumentālā filma par pāvestu Francisku, pulksten 16 – pāvesta sagaidīšana un pulksten 16.30 – Svētā Mise, kas noslēgsies pulksten 18.

8. Sakrālajā laukumā būs izvietotas bezmaksas labierīcības (sanitārie mezgli, WC), darbosies medicīniskās palīdzības punkti. Organizatori lūdz bez vajadzības neatstāt savu sektoru un bazilikas sakrālo laukumu, lai nepagarinātu rindas pie drošības pārbaudes. Neskaidrību gadījumā varēs vērsties Informācijas centrā (ārpus sakrālā laukuma) vai pie brīvprātīgajiem (sakrālā laukuma teritorijā).

9. Līdzās Informācijas centram atradīsies Latvijas Pasta stends, kurā 24. septembrī notiks pāvesta Franciska pastmarkas pirmās dienas zīmogošana un būs arī iespēja nosūtīt pastkarti mājās palicējiem.

10. Lūgums pasākuma laikā mobilos telefonus uzstādīt klusuma režīmā vai izslēgt. Fotografēt vai filmēt ar telefonu nav aizliegts, bet, lūdzu, darīsim to, netraucējot citiem un izrādot cieņu viesim.

Jāpiebilst, ka pirmo reizi pāvesta vizīte Latvijas Republikā notika pirms 25 gadiem, 1993. gada 8. septembrī, kad Latviju apmeklēja Jānis Pāvils II.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

patriots

Vai tautai tiks dota brīvdiena arī Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarha vizītes gadījumā?

pirms 2 gadiem, 2018.09.21 13:23

Protams

Tieši tev izņēmuma gadījumā tiks dota brīvdiena ar īpašu biedra pļūtina ukazu ...

pirms 2 gadiem, 2018.09.21 22:47

Arvils

Jē, brīvdiena par godu tam, ka mūsu mūsdienu sabiedrība vēl joprojām tic fiktīvam tēlam un vēlas satikt (lasīt - redzēt no 100m attāluma) cilvēku, kurš atbalsta un noklusē visas tās netiklības un nelikumības, ko šie fiktīvā tēla "kalpi" veic, it kā viņa vārdā.
BRAVO.

pirms 2 gadiem, 2018.09.21 13:51

tiklis

žēl,ka Franci Cisku var redzēt tikai pa lielu gabalu. Tuvāk nelaiž,laikam jau baidās,ka kāds šim pacels kleitu.

pirms 2 gadiem, 2018.09.21 14:47

Cieņa

Ju-hū, brauc biežāk svētku dienas...maksā

pirms 2 gadiem, 2018.09.21 16:28

piekritu

Putins normals čoms un briva latvija normals čoms

pirms 2 gadiem, 2018.09.22 03:25

e?

kāda jēga satikt vienu veci, kuram visas runas raksta citi cilvēki

pirms 2 gadiem, 2018.09.25 14:43

Latvijā un pasaulē