Plāno atsākt sacensības

Izskanējušas pirmās pozitīvās ziņas par vasaras sacensībām. Dažas sporta federācijas vēl ir ļoti piesardzīgas un nepublicē vasaras spēļu kalendāru, bet izskan arī prognozes, ka jau jūlijā varēs rīkot sacīkstes pat tūkstoš cilvēkiem.

Pagājušās nedēļas lielākais jaunums bija atļauja no 1. jūnija organizēt sporta treniņus pieaugušo izlases dalībniekiem, neievērojot divu metru distanci. Tiesa, šis ierobežojums neattiecas uz cīņas sporta veidu pārstāvjiem, jo viņiem ir ciešāks kontakts, tāpēc treniņos vēl aizvien jāievēro divu metru distance.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sporta apakškomisijas priekšsēdētāja Sanda Riekstiņa izveidotās darba grupas, kas uz krīzes laiku apvienojušas sporta nozares pārstāvjus, pirmā sanāksme notika 20. maijā. Sapulcē piedalījās vairāk nekā desmit dažādu federāciju, organizāciju, pasākumu vadītāju un sporta bāzu pārstāvji.

Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs informē par apspriesto. Dalībnieki piekrita, ka līdz ar ārkārtas situācijas beigām 9. jūnijā Latvijā varētu notikt vairāku veidu sacensības ar noteiktu dalībnieku skaitu. Tiesa – šis ieteikums stāsies spēkā, ja koronvīrusa izplatība Latvijā neaugs plašumā.

«Ja 9. jūnijā ārkārtas situāciju pārtrauks, panākta vienošanās, ka varētu sākt organizēt sporta pasākumus ar ierobežojumu līdz 300 cilvēkiem,» pauda S. Riekstiņš. Viņš ieskicēja arī tālāko darbības plānu. Nākamais solis varētu būt sacensības līdz 1000 cilvēkiem, ja viss būs kārtībā, – augustā varētu ļaut pulcēties līdz 3000 cilvēkiem. «Ja tālāk viss būs labi, septembrī varam runāt par vēl vaļīgāku dalībnieku skaita atlaišanu,» tā S. Riekstiņš. Tiesa, viss būs atkarīgs no kopējās situācijas valstī.

Latvijas Vieglatlētikas savienība atbilstīgi tam izveidojusi jaunu sacensību kalendāru. Pirmās sacensības plānotas 4. jūlijā – Saldū notiks otrais «Sportland» kauss vieglatlētikā. 15. jūlijā paredzēts Latvijas U14 čempionāts, un ar nedēļas starpību sekos U16 un pēc tam U18 un U20 Latvijas čempionāti, notiks daudzcīņas čempionāti, un Jelgavā 8. un 9. augustā – Latvijas čempionāts.

Sacensības sākušas plānot arī citas federācijas. Latvijas Pauerliftinga federācija iecerējusi Latvijas čempionātu spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu Pļaviņās jau 20. jūnijā. Savukārt Latvijas Riteņbraukšanas federācija paziņojusi, ka Latvijas un Lietuvas čempionāts MTB olimpiskajā krosā būs 12. jūlijā Siguldā.

Viens no galvenajiem iemesliem, kas ietekmējis šādas optimistiskas prognozes, ir tas, ka sacensības sākušās kaimiņvalstīs. Latvijas Vieglatlētikas savienība kopā ar Igaunijas un Lietuvas speciālistiem jau iezīmējusi Baltijas čempionātu datumus. Arī S. Riekstiņš uzsvēra, ka, plānojot nākotnes norises, ņem vērā kaimiņvalstīs notiekošo.

Igaunijā vieglatlētiem sacensības rīkot atļāva jau 18. maijā, un 20. maijā Kohilas stadionā bija skriešanas sacensības 2000 metru distancē, kurās piedalījās arī vairāki Latvijas pārstāvji.

Latvijas Motosporta federācija (LaMSF ) informē, ka motokrosa cienītāji 30. maijā var piedalīties sacensībās – Lietuvas čempionāta «Cross Country» pirmajā posmā Kalvarijā, savukārt 31. maijā notiks motokrosa sacīkstes Rokišķos «Selijos Cup 2020». «Vēršam uzmanību, ka jebkurai dalībai sacensībās Lietuvā un Igaunijā ir nepieciešama LaMSF izdota sportista licence. Līdz sacensībām laika nav daudz, tāpēc aicinām sportistus nokārtot licences,» informē LaMSF pārstāvji.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē