Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei 10

Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei, taču rupja pārkāpuma gadījumā vērtēs arī pārkāpēja attieksmi pret izdarīto.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA skaidroja, ka speciāli reidi masku nēsāšanas kontrolei nav plānoti, taču policija šim apstāklim pievērsīs uzmanību patrulēšanas laikā, kā arī reaģēs uz izsaukumiem, ja tādi tiks saņemti.

"Policija katru gadījumu vērtēs individuāli, nevis sodīs visus pēc kārtas. Tostarp tiks vērtēta gan pārkāpuma būtība - izdarīšanas laiks, vieta un citi objektīvie apstākļi -, gan subjektīvie apstākļi - pārkāpēja attieksme pret izdarīto. Gadījumos, kad pārkāpums ir klajš un rupjš, sods būs neizbēgams," norādīja Sadovskis.

Viņš skaidroja, ka katrā situācijā, kad policijai uzlikti jauni pienākumi, ir jāpārdomā policijas resursi, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem. Policijai nav bezgalīgi daudz darbinieku, turklāt šajā gadījumā atšķirībā no pavasara mācību iestādes daļēji turpina darbu, tādēļ jauno pienākumu kontrolē nav iespējams piesaistīt tos darbiniekus, kuri sabiedrisko kārtību uzrauga pie skolām.

"Taču kopumā policija ir gatava strādāt, un jau tagad ir izplānoti dažādi risinājumi, kā pārgrupēt esošos resursus efektīvākai pārkāpumu uzraudzībai," piebilda Sadovskis.

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA skaidroja, ka arī VP, tāpat kā līdz šim, atbilstoši savai kompetencei un resursiem turpinās uzraudzīt, lai tiktu ievērotas Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteiktās drošības prasības.

Īpašus reidus, lai pārliecinātos, vai iedzīvotāji lieto sejas maskas, VP neveiks, tomēr izlases kārtībā, ikdienā veicot patrulēšanu, policija var pārbaudīt dažādas sabiedriskās vietas. Tāpat, saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, policija uz to reaģēs.

Policijas mērķis noteikti nav sodīt, bet gan uzraudzīt ierobežojumu kontroli, tādējādi novēršot iespējamus drošības un veselības apdraudējumus, uzsvēra Grāvīte. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli - policija izvērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas, tomēr, ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi, par to pienāksies sods.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā, kas nosaka sodu par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti.

Grozījumus sagatavojusi Tieslietu ministrija (TM), un tie paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu 10 līdz 50 eiro apmērā. Šī norma stāsies spēkā 20.novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Strādnieks

Vai šie likumdevēji un uzraugi ir padomājuši par cilvēkiem ar sirds mazspēju,astmatiķiem utt? Kuriem jau tā ir apgrūtinoši brīžiem elpot???NĒ-nav maskas,maksā....(((

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 09:50

Visi vainīgi

Kad saslimsi,tad vispār neelposi pats. Izvēlies kā labāk. Lai citus neaplipinātu lieto masku un ilgi neuzkavējies sabiedriskā vietā. Tu arī padomā par citiem cilvēkiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 14:24

Strādniek,

Šādi cilvēki var no sava ģimenes ārsta saņemt lapiņu uz kuras paskaidrots, ka konkrētais cilvēks ir tā teikt "atbrīvots" no maskas nēsāšanas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.03 13:35

prātnieks

=au ziņots, ka Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā, kas nosaka sodu par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti.
Grozījumus sagatavojusi Tieslietu ministrija (TM), un tie paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu 10 līdz 50 eiro apmērā. Šī norma stāsies spēkā 20.novembrī.=
Vai tajos valsts varas namos nezin, ka tas nelabais vīruss jau ir šodien - vai gaida ,kad varāk apslims/ apmirs. Jā sargies pats, tad Dievs tevi sargās, bet varneši par to saņem algu un vilcinās, līdz...
Kāpēc?

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 10:00

RP

ASV mazo pensiju sanjeemeejiem ieskaitiija kontaa 1 200$. Muusu valdiiba nevar nodroshinaat pat bezmaksas aizsargmaskas. Laikam galvenais ir sodiit un pazemot.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 11:18

INGA

Bet bez maskām jau ir tādi sejas vairogi,un tiem ,kam grūti maskās,varbūt vajadzētu tādus iegādāties.tikai esmūsu veikalos gan neesmu tādus redzējusi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 21:45

tiešām

Piekrītu par sejas vairogiem. un tāds jau der ilgam laikam, ne tikai 3 st. Bet kur tādus dabūt, varbūt kāds zin un var informēt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 16:53

Nabadziņi

Nav 50 centu priekš maskas, bet 3 EUR priekš cigaretēm ir. Visu tik dodiet gatavu. Dzīvo tā, lai iznāk maskai.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 14:31

tad nu tā

Skumji, ka tie deguni daudzām tantēm tik gari, ka karājas tām maskām pāri, maska tikai uz mutes.Dziedot daudzas masku novelk zem zoda..Arī svētdien baznīcā ir īpaši cilvēki, kas maskas nevalkā. Arī distance netiek ievērota- sols no sola ir apmēram 50- 70 cm attālumā, līdz ar to tie sēdētāji ir viens no otra tikai 50-70 cm attālumā, un tas nekas, ka blakussēdētāji ir katrs savā sola galā. Un cik tad skaitās tās baznīcas ietilpība, kurai būtu jābūt līdz 50%. Neviens to neregulē , tas paliek uz baznīcēnu katra sirdsapziņas, bet ar to sirdsapziņu gan ir tā kā ir.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 16:50

mia

Sejas vairogus var nopirkt interneta veikalos, maksā 3,50-7,- u.t.t. Cenas dažādas, piemērams veikalā 220.lv,piegādā ar omnivu u.c. varianti.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.02 20:51

Latvijā un pasaulē