Policija uzraudzīs drošību svētkos 2

Pastiprināta pirotehnisko izstrādājumu aprites kontrole un ceļu satiksmes uzraudzība tiks veikta no 22. decembra līdz 2. janvārim.

Pirmssvētku un Jaungada  laikā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde sadarbībā ar pašvaldības policiju pastiprināti veiks kontroli, lai pirotehniskie izstrādājumi netiktu pārdoti nelicencētās tirdzniecības vietās un lai tā netiktu tirgota personām, kuras nav sasniegušas noteikto vecumu, un nepieļautu pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas noteikumu pārkāpumus. Par to informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

 Policija atgādina:
1) pirotehniskos izstrādājumus iegādāties tikai uzņēmumos, kam ir izsniegta atbilstīga licence, un nekādā gadījumā nepirkt tos no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus;
2) pirms pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas rūpīgi izlasīt lietošanas pamācību un iegaumēt drošības noteikumus;
3) nepieļaut, ka pirotehniku lieto bērni, neatstāt to bērniem pieejamās vietās, kā arī izskaidrot šo līdzekļu lietošanas bīstamību. Pat brīnumsvecītes ieteicams lietot vecāku klātbūtnē, lai nezināšanas, bravūras vai nevērības dēļ neizceltos nelaime, kuras sekas var būt arī traģiskas;
4) neizmantojiet pirotehniku, atrodoties alkohola, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē;
5) neiegādājieties pirotehniskos izstrādājumus bērniem, kas nav sasnieguši likumā noteikto vecumu.
 Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību, kā arī pirotehnikas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, nekavējoties ziņot par to policijai, lai kopīgiem spēkiem laikus tiktu novērstas iespējamās nelaimes.
Policija pastiprināti uzraudzīs arī ceļu satiksmi. Būs pārbaudes, vai šoferi nav sēdušies pie stūres alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Pievērsīs uzmanību mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Likumsargi kontrolēs arī drošības jostu, aizsargķiveru, bērnu sēdeklīšu lietošanu, pievērsīs uzmanību riepu atbilstībai.

Pastiprināti tiks uzraudzīta kārtība svinību vietās. Policija atgādina vecākiem uzmanīt bērnus, lai viņi nepazustu burzmā, aicina ar pārgalvību, noteikumu neievērošanu, sēšanos pie stūres dzērumā nesabojāt svētkus sev un citiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

priecīgu sākumierāvienu !

% introalkoholisko padzērienu pārdošana un ņemšana uz krūts netiks uzraudzīta.

pirms 2 gadiem, 2018.12.21 16:36

Joriks

Vo vo alkoholu neuzraudzīs? PIrotehniku taču pārdos pilngadīgiem jo pārdevēji taču nav stulbi un cilvēki ir palikusi izglitotāki pirotehnikas lietošanas ziņā un lieto to droši un kas lieto pirotehniku vairākus gadus tas arī lietos to droši un noteikti zin kā pareizi lietot to.

pirms 2 gadiem, 2018.12.24 13:57

Latvijā un pasaulē