Policistiem un robežsargiem par darbu «Covid-19» laikā būs piemaksas 3

Otrdien, 24. novembrī, Ministru kabinets atbalstīja iekšlietu ministra Sanda Ģirģena iniciatīvu piešķirt piemaksas Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar «Covid-19» uzliesmojumu un seku novēršanu, informē Alise Sņegireva, iekšlietu ministra padomniece komunikācijas jautājumos.
 
Piemaksas tiks izmaksātas par laika periodu no 1. oktobra līdz 30. novembrim, piešķirot šim mērķim līdz 704 513 eiro lielu finansējumu no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem». Līdzekļi tiks izmantoti atbilstoši faktiskajai nepieciešamībai.

«Šīs piemaksas ir valsts pateicība par apjomīgo darbu, ko pašlaik iekšlietu dienesti veic pandēmijas ierobežošanā. Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbinieki turpina pašaizliedzīgi strādāt paaugstināta riska un slodzes apstākļos kopš pandēmijas pasludināšanas pavasarī. Šo darbu dienesti veic apzinīgi paralēli saviem tiešajiem amata pienākumiem, turklāt katru dienu pakļaujot sevi saskarsmes riskiem ar «Covid-19»,» pauda S. Ģirģens.

Vienlaikus nolemts, ka minētās piemaksas tiks piešķirtas arī par laika periodu no 1. decembra līdz 31. decembrim, un tās tiks segtas no valsts budžeta programmas 02.00.00 «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» 2021. gadā.

No 9. novembra, kad izsludināja ārkārtējo situāciju Latvijā, Valsts policija par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu kopumā sākusi 246 administratīvā pārkāpuma procesus. Tāpat no 9. līdz 23. novembrim, veicot to personu pārbaudes, kuras pēdējo desmit dienu laikā šķērsojušas valsts robežu un kurām ir jāievēro pašizolācija, Valsts policijas darbinieki ir veikuši 13 014 telefona zvanus, 2094 reizes izbraukuši, veicot pārbaudi klātienē un reaģējuši uz astoņiem izsaukumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

opis

Veikala darbiniekiem nav paaugstināti riska un slodzes darba apstākļi? Par tiem kārtējo reizi tiek aizmirsts,absurds...

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.25 09:08

.

Neaizmirsīs - policists atskries paskatīties, vai veikala darbiniekam ir maska.

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.25 16:00

sc

Vājprāts... citādāk jau mums viss valstī ir perfektā kārtībā! Pilnai laimei jānodrošina, lai visi valkātu maskas un sēdētu mājās, un tad nu gan policistiem nebūtu ko sadarīt! Bēdīgi... :(

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.25 18:31

Latvijā un pasaulē