Raidījums: Rīgā top plāns par iebraukšanas maksas ieviešanu centrā 5

Rīgā slepenībā top plāns par iebraukšanas maksas ieviešanu centrā, kas varētu būt pieci eiro, šovakar vēsta TV3 raidījums "Nekā Persoinīga".
Raidījums atzīmē, ka Rīgas pašvaldība jau gadiem nespēj novērst sastrēgumus pilsētas centrā, taču situācija kļūs krietni nopietnāka 2020.gadā, kad sāksies starptautiskā dzelzceļa "Rail Baltica" būvēšana. Tad būs jāslēdz satiksmei svarīgas ielas. Rīgas domē stāsta, ka risinājumu meklēšanai piesaistīts dāņu pilsētu projb4ektētājs, kura ieteikumus tad ņems vērā.

Tomēr "Nekā Persoinīga" rīcībā ir informācija, ka domē jau ir izlemts par iebraukšanas maksu Rīgas centrā. Nodeva būs pieci eiro. Maksāt vajadzēs visiem, kas šķērsos Vanšu vai Akmens tiltu pār Daugavu vai Brasas, Zemitāna un citus pārvadus pār pilsētu ieskaujošo dzelzceļa loku.

Rīgas centrā ik dienu iebrauc un izbrauc simtiem tūkstošu automašīnu. No rītiem un pēcpusdienās uz tiltiem un centra ielās veidojas sastrēgumi. Automašīnu rindas kavē sabiedrisko transportu, izplūdes gāzes maitā gaisu.

Raidījums atzīmē, ka pašvaldības centieni atslogot ielas, pārsēdinot auto braucējus autobusos un trolejbusos līdz šim ir cietuši neveiksmi. Sabiedriskais transports nav bijis tik ērts, lai pilsētnieki izkāptu no personīgajām mašīnām.

"Nekā Personīga" norāda, ka pagaidām plāns par iebraukšanas maksu tiek turēts slepenībā, jo pilsētā valdošā partija "Saskaņa" baidās, ka lēmums par maksas ieviešanu sakaitinās vēlētājus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

IvetaK.

loģisks rosinājums,jo paskatieties,cik braucēju ir masīnās? uz 7 mašīnām(vieglajām)vienā ir divi vai vairāk braucēji.Un par tiem"štopariem"kreņķējās visi,kuriem nav slinkums, kaut tādi,kādi tie ir Maskavā vai ņujorkā,nav pat salīdzināmi.Tad nu -loģiski -ieviest iebraukšanas maksu,jo tikai ar "maciņu"var kaut ko ietekmēt.

pirms 2 gadiem, 2018.09.18 06:33

Rinalds

Loģisks, ta loģisks, turklāt tie plāni jau ir oi oi cik veci par to iebraukšanas maksu.

Tikai vot, kādas alternatīvas tiek dotas? Park & ride ir izveidoti? Loģiski, ka nav. Ko darīt visiem tiem, kas dzīvo un strādā centrā un kam sanāk braukt iekšā un ārā vairākas reizes?

Ok, pagaidām ne visa info ir atklāta, protams, varbūt tur kaut kāds plāns ir, bet neticu, ka kaut kas labs.

pirms 2 gadiem, 2018.09.18 08:01

priekšlikums

Tad jau arī caurbraucot Bauskas centram vajag ieviest nodevu. Dienas laikā Kalna iela stāv. Pilns ar fūrēm. Kā tur ar izplūdes gāzēm?!

pirms 2 gadiem, 2018.09.20 16:39

vēlētājs

Bauskā vajag obligātu caurbraukšanas nodevu fūrēm.Un tai amatpersonai kura to paveiks-mūža deputāta statusu.

pirms 2 gadiem, 2018.09.27 21:56

Latvijā un pasaulē