Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās «Āfrikas savannas» ekspozīciju

Šodien, 18. oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā svinīgi tiks atklāts "Āfrikas savannas" ekspozīciju komplekss, aģentūru LETA informēja zoodārza pārstāvji.

Savukārt jau no sestdienas, 19.oktobra, tas būs pieejams arī apmeklētājiem.

Jaunās ekspozīcijas aizņem gandrīz desmito daļu Rīgas zoodārza teritorijas - 1,7 hektārus - un jau pavasarī tiks apvienotas ar 2007.gadā uzbūvēto Žirafu mītni un pastaigu laukumu vienotā Āfrikas savannas dzīvnieku aploku kompleksā, kurā vienkopus ganīsies zebras, žirafes un divu sugu antilopes.

Atsevišķi būs izvietotas arī pērtiķu un mazo antilopju "dikdiku" mītnes.

Kopējās būvdarbu izmaksas bija aptuveni 3,1 miljons eiro. Daļu šīs summas - 400 000 eiro - ieguldīja valsts, bet pārējo - Rīgas pašvaldība.

Lai apmeklētājus plašāk iepazīstinātu ar Āfrikas savannu, tās veidiem un šīs dabas ainavas iemītniekiem, kā arī to dzīves paradumiem, šajās brīvdienās, 19. un 20.oktobrī "Āfrikas Savannas" ekspozīcijas Žirafu mājā no plkst.12 līdz 16 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca "Iepazīsim Āfrikas savannu". 

Patlaban "Āfrikas savannas" ekspozīciju kompleksā aplūkojamas četras pasaulē lielākās antilopes-dižantilopes, kā arī trīs antilopes impalas. Šie dzīvnieki līdz šim Rīgas zoodārzā nebija apskatāmi.

Pagaidām vēl atsevišķā aplokā pievienošanos antilopju baram gaida Čapmana zebru ģimene ar šogad Rīgas zoodārzā dzimušo pusaugu zebrēnu. 

Tāpat savannā dzīvos pieci geladas pērtiķi, kuri viesus sagaidīs apmeklētājiem labi pārredzamā iekštelpu ekspozīcijā un "Pērtiķu salu" sāks apgūt pavasarī.

Ņemot vērā to, ka "Āfrikas savannas" ekspozīciju kompleksa daudzveidīgie iemītnieki līdz šim vēl nav tikušies ar apmeklētājiem, visiem, kas šajās brīvdienās dosies tos aplūkot, ieteicams pārvietoties lēnos soļos un sarunāties pieklusināti, norāda zoodārza pārstāvji.

"Sabaidītas antilopes impalas spēj uzlēkt pat trīs metru augstumā, bet pērtiķiem pārlieku stress veicina apmatojuma izkrišanu," atgādina zoodārzā.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S).

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē