Rimšēviču tur aizdomās par vismaz 100 000 eiro kukuļa pieprasīšanu 4

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā.

Kā šodien preses konferencē paziņoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, konkrētajā kriminālprocesā figurē divas personas - augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona, bet kukuļa apmērs esot vismaz 100 000 eiro.

Lieta neesot saistīta ar Latvijā darbojošām kredītiestādēm - ne ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par "ABLV Bank" darbību, ne arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un "Norvik" banku.

Kriminālprocess esot sākts šā gada 15.februārī.

Jau ziņots, ka KNAB sācis kriminālprocesu, kurā aizturēti tika Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons. Piektdien Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veiktas kratīšanas. Piektdien tika aizturēts arī Martinsons, taču svētdienas vakarā viņu no Valsts policijas (VP) izolatora atbrīvoja.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš žurnālistiem prognozēja, ka, beidzoties 48 stundu aizturēšanas termiņam, Rimšēviču šovakar atbrīvos no VP izolatora Čiekurkalnā - pēc tam, kad izmeklētājs viņu iepazīstinās ar pieņemtajiem lēmumiem.

Aģentūrai LETA Rimšēviča aizstāvis apliecināja, ka Latvijas Bankas prezidentam noteikta 100 000 eiro drošības nauda, kura jau esot iemaksāta Valsts kases kontā. Drošības naudu esot iemaksājis viens no labākajiem Rimšēviča draugiem.

Pirmdien pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes premjers Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem atzina, ka valdība uzklausīja KNAB informāciju par Rimšēviča aizturēšanu. "Latvijas Bankas prezidentam šodien tiks noteikts drošības līdzeklis. Kā minimums tas būs aizliegums ieņemt esošo amatu," teica Kučinskis.

Viņš apliecināja, ka KNAB sāktā kriminālprocesā, kas saistīts ar Rimšēviča aizturēšanu, nav saistības ar "ABLV Bank" vai kādu citu finanšu institūciju. Tajā pašā laikā premjers piebilda, ka KNAB ir sācis "nesaudzīgu cīņu pret mahinācijām finanšu sektorā".

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzsvērusi, ka Rimšēvičam būtu jānoliek amata pilnvaras. Viņasprāt, vismaz laikā, kad KNAB lietu izmeklē, Rimšēvičam vajadzētu nolikt amata pilnvaras.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Atis.

Nav brīnums,prātā nāk jokainā(Parex) bankas pārņemšana.Godmanis pumpēja bankā valsts(visu kopējo naudu),tikmēr baņķieri paspēja izpumpēt 356miljonus latu.Tad tikai noreaģēja LV banka.Rimšēvica personā,kurš slēdza nerezidentu naudas izsniegšanu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 16:04

...

Vai BDZ.nav vairs par ko rakstīt,ka jāpārdrukā LETA par Rimševiču. Bēdīgi,biedri,bēdīgi,parazitēt uz citu sacerējumiem.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 17:16

.....

Antra Ērgle gan ievietojusi redakcijas slejā sacerējumu.Un,protams,skaidri norādījusi uz Rimševica un FKTK nepareizām darbībām.(Viņa zina?)

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:33

Viņa nezina

Antra Ērgle - nezina, bet , kā redzi, tas viņai netraucē būt neprofesionālai žurnālistei. Nu gluži kā vista - vai ēdams, vai ***, ka tik pakašāties. Ar tik pamatīgu atvēzienu - tas nav tikai par konkrēto cilvēku, tas ir pret Latviju. Meitene pievienojas tiem, kas ķengā valsti?

pirms 3 gadiem, 2018.02.21 13:32

Latvijā un pasaulē