RPIVA studenti un personāls dosies protesta gājienā pret augstskolas reorganizāciju

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studenti un personāls šodien dosies protesta gājienā, tā laikā nododot atbildīgajām institūcijām vēstuli pret augstskolas reorganizāciju.

Kā aģentūra LETA uzzināja augstskolā, ir savākti aptuveni 3500 paraksti, un vēstuli ar tiem plānots iesniegt Saeimā, Izglītības un zinātnes ministrijā, Augstākās Izglītības Padomē (AIP) un Ministru kabinetā.

Pulcēšanās gājienam pie Saeimas paredzēta plkst.10.50, taču gājiena sākums plānots plkst.11. Protestētāji virzīsies no Saeimas uz IZM, no kuras tālāk ies uz līdz AIP, savukārt akciju noslēgs pie Ministru kabineta.

LETA jau ziņoja, ka IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" solīja, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas, un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.

Ministrs norādīja, ka tad, kad aptuveni 2019.gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVA mācībspēki, tātad būs "veselīga un draudzīga konkurence".

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē