Saeima apstiprina Puntuli kultūras ministra amatā 4

Saeima šodien ārkārtas sēdē par kultūras ministru apstiprināja Nauri Puntuli (VL-TB/LNNK). Kultūras ministra amats bija atbrīvojies pēc līdzšinējās ministres Daces Melbārdes (VL-TB/LNNK) ievēlēšanas par Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Lūgumu kultūras ministra amatā apstiprināt Puntuli Saeimā bija iesniedzis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Puntuli izvirzīja nacionālā apvienība "Visu Latvijai!-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).

Kariņš, uzrunājot deputātus, uzsvēra, ka nākamajam kultūras ministram būs jāveic vairāki darbi. Viens no tiem ir risināt jautājumu par koncertzāles būvniecību, saprotot, kur un par kādiem līdzekļiem šo projektu īstenot.

Tāpat kultūras ministram jāpievērš nopietna uzmanība Latvijas informatīvās vides un sabiedrisko mediju stiprināšanai. "Šajā jomā nav vienkārši pieņemt lēmumus. Tas nav vienkāršs process, bet mūsu informatīvās vides stiprināšana ir svarīga demokrātiskās vides stiprināšanai," teica premjerministrs.

Par Puntuļa iecelšanu kultūras ministra amatā nobalsoja 63 deputāti, savukārt 20 deputāti balsoja pret.

Puntulis ir Rīgas domes deputāts un pēc kļūšanas par kultūras ministru, darbu pašvaldības deputāta amatā atbilstoši pašvaldību vēlēšanu rezultātiem varētu sākt pedagogs Jānis Atis Krūmiņš (VL-TB/LNNK). Viņš aģentūrai LETA apliecinājis gatavību kļūt par Rīgas domes deputātu.

Puntulis savulaik bijis rokgrupas "Pērkons" solists un 90.gados kļuva par Latvijas Nacionālās operas solistu. No 1995. līdz 2000.gadam viņa bija Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) solo dziedāšanas katedras vadītājs.

Politiķis LMA ieguvis maģistra grādu dziedāšanā un pedagoģijā.

Rīgas domē viņš ievēlēts otro sasaukumu pēc kārtas un līdz šim tajā vadīja VL-TB/LNNK frakciju.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē