Saeima apstiprina Stukānu ģenerālprokurora amatā 3

Saeima šodien ģenerālprokurora amatā apstiprināja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Juri Stukānu. Saeimas Juridiskā komisija iepriekš vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojektu pat Stukāna apstiprināšanu šajā amatā.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Stukānu ģenerālprokurora amatam iepriekš izvirzīja Tieslietu padome.

1972.gadā dzimušais Stukāns pats ir Tieslietu padomes loceklis. Tieslietu padomē viņš varēs darboties, arī ieņemot ģenerālprokurora amatu.

Stukāns savulaik strādājis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā, kā arī Tieslietu ministrijas Publisko tiesību departamenta Kriminālo un procesuālo tiesību nodaļā

Tāpat viņš strādājis par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas tiesnesi un tiesas priekšsēdētāja vietnieku. Stukāns arī iepriekš bijis Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

Stukāns savulaik studējis nu jau likvidētajā Latvijas Policijas akadēmijā un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Pagājušā gadā ar Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās zinātnes promocijas padomes lēmumu viņam piešķirts tiesību zinātnes doktora zinātniskais krimināltiesību apakšnozarē.

Stukāns prot krievu, angļu un vācu valodas.

Stukāns pērn deklarējis 51 856 eiro ienākumus, no kuriem lielākā daļa veidoja alga par darbu tiesā.

Stukāna parādsaistības veidoja 83 300 eiro. Bankā tiesnesis uzkrājis 23 223 eiro.

Amatpersonas valdījumā ir 2018.gada izlaiduma automašīna "Nissan", bet īpašumā dzīvoklis Rīgā, kā arī zeme un ēkas Skultes pagastā un Ludzā.

Stukāns iepriekš paziņojis, ka viņa vadībā prokuratūru sagaidīs lielas reformas.

Pašreizējā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera pilnvaru termiņš beidzas 11.jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ringolds

Normāla skata, jācer, ka neļaus spļaut sev uz galvas kā iepriekšējais, nāsi nokārušais , kas vienmēr tik vien zināja pateikt, ka nav tiesību, nedrīkst iejaukties un tā tālāk, un tamlīdzīgi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 06:50

Latgaļi pārņem Rīgu, bet uz Latgali neviens nebrauc, lai to celtu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 10:29

Latgaļi intensīvi sāka pārņemt Rīgu uzreiz pēc kara, 40. gadu beigās un tā uz priekšu. No citiem Latvijas novadiem necentās bāzties uz Rīgu, jo gaidīja, kas tad beigu beigās notiks ar to padomju varu, kad amerikāņi un angļi solīja karu ar PSRS. Latgaļiem bija daudz bērnu un tāpēc viņi tik daudz nebaidījās, jo daudzi palika mājās, ja arī kaut kas notiktu nar tiem, kas steidzās pie padomju varas uz Rīgu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.20 07:11

Latvijā un pasaulē