Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saimnieki par iekultajām ražām ir apmierināti vēl pirms ražīgāko šķirņu kulšanas 1

Šonedēļ visā valsts teritorijā ir aktīvākais laiks ziemas kviešu un ziemas rapša kulšanai un saimnieki par jūlijā iekultajām ražām ir apmierināti vēl pirms ražīgāko šķirņu kulšanas, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).
LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis apstiprināja, ka ziemāju graudaugu ražas novākšana šogad ir sākusies agrāk nekā pērn un citus gadus, piemēram, kviešu ražas vākšana Zemgalē - par 10 dienām. Līdzīgi ir arī citos Latvijas reģionos. Kuļamās ziemāju graudaugu platības saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) datiem ir aptuveni 431 000 hektāru.

"Neskatoties uz sausumu un veldri, saimnieki par iekultajām ražām ir apmierināti jau pirms ražīgāko šķirņu kulšanas. LLKC ekspertu apsekoto sējumu un apzināto saimnieku sniegtā informācija liecina: ja laikapstākļi būs labvēlīgi un nebūs lietavu, kas var mazināt ražas aplēses un pasliktināt tās kvalitāti, tad valstī ziemas kviešu ražība, iespējams, pat pārsniegs vidēji piecas tonnas no hektāra," prognozēja Balodis.

Pēc viņa sacītā, ziemas rapša lauki visos reģionos ir vienmērīgi. Ražas līmenis visā valsī varētu sasniegt apmēram trīs tonnas no hektāra. LLKC eksperti vērtē, ka valstī ziemas rapša lielais īpatsvars veicinās lielāku rapša sēklu kopapjoma ievākšanu

Vienlaikus Balodis pastāstīja, ka šīs nedēļas beigās tiks novākti arī pirmie rudzu lauki. "Vienīgās bažas rada rudzu lauki, kuros pēc aplēsēm ir aptuveni 30-50% veldres, kas iestājās jau jūnija negaisu un jūlija laikā. Šādos apstākļos graudiem rudzu maizes cepšanas īpašības gandrīz zudušas, bet, uzsākot kulšanu, būs redzama patiesā situācija," sacīja Balodis.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kompensacija

Tad jau varbut kungi varetu atgriezt valsts budzeta kadu % no pelnas del sanemtajam kompensacijam ieprieksejos gados, kuras mes uzdavinajam lai vini var izvilkt un parziemot..

pirms gada, 2019.07.31 12:58

Latvijā un pasaulē