Sākas priekšvēlēšanu aģitācijas periods 40

No 6. februāra sākas priekšvēlēšanu aģitācijas periods, kas ilgst no 120. dienas līdz vēlēšanu dienai 5. jūnijā.

Priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību dažādās jomās veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, Valsts un pašvaldības policija. Par to, lai nenotiktu aģitācija vēlēšanu iecirkņos un 50 metrus no iecirkņiem, atbild iecirkņa komisijas priekšsēdētājs, skaidro Centrālā vēlēšanu komisija.

Demokrātisku un godīgu vēlēšanu norisei ir ļoti svarīgi, lai plašsaziņas līdzekļi ievērotu likumos noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas prasības. Šajā periodā «Bauskas Dzīve» pievērsīs īpašu uzmanību tēmām, intervējamām un aprakstāmajām personām, lai netiktu izcelti atsevišķi deputātu kandidāti, bet tiktu dota iespēja līdzvērtīgi atspoguļot vēlēšanām iesniegtos sarakstus, lai avīzē neparādītos slēptā reklāma. KNAB sekos līdzi slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīmēm medijos.

Plašsaziņas līdzekļi gan vēsta, ka «Covid-19» izplatībai ejot plašumā, var tikt apdraudēta šovasar gaidāmā pašvaldību vēlēšanu norise. Politiķi jau sākuši diskusiju par iespēju atlikt vietvaru vēlēšanas, bet Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina kā vienus no pirmajiem vakcinēt pret «Covid-19» arī vēlēšanu komisiju darbiniekus.

CVK jau izsludinājusi pašvaldību vēlēšanas 5. jūnijā, rīt sāksies arī priekšvēlēšanu aģitācijas periods, no 17. marta varēs iesniegt kandidātu sarakstus. Taču, nekrītoties koronavīrusa saslimstības rādītājiem un neaugot zemajam vakcinācijas līmenim, politiķi sākuši diskusijas par vēlēšanu pārcelšanu uz vēlāku laiku, piemēram, augustu.

Pret vēlēšanu pārcelšanu uz citu datumu iebilst «Attīstībai/Par!», kuri bija un ir jaunās administratīvi teritoriālās reformas virzītāji.
Tikmēr Centrālā vēlēšanu komisija pauž gatavību nodrošināt vēlēšanas gan 5. jūnijā, gan arī vēlāk.

Vienlaikus CVK jau aicinājusi kā vienus no pirmajiem vakcinēt vēlēšanu komisiju darbiniekus. «Pašlaik saslimušo skaits ir simtkārt lielāks nekā pērn Rīgas domes vēlēšanu laikā. Arī pērn uz iecirkņiem nāca cilvēki, kuriem bija jābūt izolācijā. Tagad šāda situācija var būt katrā iecirknī,» portālam «lsm.lv» norādījis CVK pārstāvis Ritvars Eglājs. Saskaņā ar vakcinācijas plānu 5. jūnijā varētu būt vakcinēta tikai trešdaļa iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 40

Jurka

Ceru,ka saprotiet kādā bedrē mūs novedušas valdošās partijas i Valstī i Bauskā un nosaukšu tās partijas,kas mūs novedušas turp,kur tagad esam. Pirmā ir NA nacionāļi ir pie varas no pirmajiem brīvības gadiem,tātad viņi ir galvenie valsts politikas veidotāji,tātad vaino jami visā. Pārējie Paristi,JKP SASOLĪJĀS UN neredzam ne OIK atcelšanu,ne citu viņu apsolītos labumus.... Jābalso ir par piemēram Sociāldemokrātiem,Novicki,Kursīti,es balsošu par Gobzema partiju.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.05 16:10

Jurkam

Tad jau laikam sociāldemokrāts Alvis atkal būs zirgā! Interesants piedāvājums vēlētājiem, Novickis un Kursīte + Gobzems, tad jau tukšie pļurkstētāji Jurkam pilnas ausis piedziedājuši, vai pats no tādas šlakas.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.05 17:00

zinis

Nevis ALVIS ,bet Igorinš pigoriņš .

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.05 18:19

zinim

Vai tas ir Igors S.?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.05 19:45

kasis

Jabalso par jaunajiem un vecie jaaizslauka meslaine.Es balsosu par kadu jauno partiju un nelabvelus svitrosu ara.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.05 21:08

Laimnesis

Vēl, jau nekas pa īstam nav sācies, bet es zinu, ka par politiķiem, kuri maina partiju 2 un vairāk reizes nav vērts savu laiku tērēt, ja nevar būt piederīgs vienai partijai, bet ik reizi pirms vēlēšanām meklē sev veidu, kā tikt pie varas, par tādiem staiguļiem un cilvēkiem labuma meklētājiem, nav gudri atdot savu balsi.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 17:47

saulvedis

bet ko darīt ar tiem, kas visu sasaukuma laiku vien rātni cēluši rociņas, bet paši no tribīnes nav bilduši kaut vārdu, pauduši savu viedokli? Par tiem balsosim kā likts?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.09 15:36

kasim

Īsa gan Tev atmiņa - tādu "jauno" savulaik bija pārpārēm: Šķēle nāca kā jaunais, Repšem bija "Jaunais laiks", Zatlers nāca ka lielais reformātors, tad Sudraba nāca no visas sirds un visbeidzot - Kaimiņš ar Gobzemu atnāca kā jaunie. Un kas labāks palika? Gobzems pat valdību nespēja izveidot: tik vien bija kā runāšana, nevis darīšana.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.05 22:03

Kasim

Ja nebūs nevienas jaunās partijas,vispār nebalsošu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 07:58

nasim

varētu jau balsot par tiem "vecajiem bukiem", ja vien dažs labs, bet biežāk gan visa partija nekļūtu tik nekaunīgi, ka sāk, teiksim atklāti zagt, pilnīgi atklāti, pieņemt likumus tikai savās un sponsoru interesēs, šādu rīcību redzot, arī citiem iegribas braukt 1. klases vagonā, un "dzimst" jaunas partijas, bieži vien ar veciem kadriem un uz dažu oligarhu, vai pat ārvalstu naudas bāzētas

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 10:09

kasis

Par Skeli un Repsi tas ir cits stasts,jaa pats biju naivs vel un balsoju par Repsi.Runajot par zatleru,sudrabu tur jau saku saprast,ka nekas labs nebus.kaimins gobzems,tie jau bija populisti un bija jabut mulkim,lai pa vinjiem balsotu.So varetu iedalit 3 posmos,pirmaja biju naivs kaa jau visi un cerejam uz ko labaku,otraja jau sac saprast,ka maana mus,3 jau viss skaidrs.Pa 30 gadiem jau veletajam bija jabut gudrakam un neuzkerties uz skaliem saukliem.Vajag papetit kadas partijas ir cilveki un ko vinji atbalsta.Ja tu esi labs cilveks,bet esi kada populistu partija,es nekad nebalsotu par jums,jus jus atbalstat populistus,lai ari cik labs civeks jus butu.Tagad ir istais laiks iedzivotajiem izvertet kas ko solijis,kas ko izdarijis.Es balsosu par kadu no jaunajam partijam un svitrosu ara cilvekus kuri man nepatik.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 11:11

Kasim.

Es šīs vēlēšanas izlaidīšu.Paskatīšos,kas notiks vēl pēc četriem gadiem.Apnicis palikt par muļķi.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.07 20:38

To kasis

Vecums un prāts nāk ar laiku, bet Tev vecums atnācis viens pats. :)

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 13:57

vēmiens

fuuuuuuu fuuuuuuuuuuu fuuuuuuuuuuuu viepļi totāli

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 01:22

naivais

Ko nozīmē - zabjalo, ko tu ar to gribēji pateikt ?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 12:39

gonzik

Pamaini burtus vietām, tad kaut kas varbūt sanāks, bet šitā- nu nekādas jēgas. Tu taču pats esi īsts zabjalo.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 17:18

no laukiem

Bauska mūsu.Bauska mūsu.
Bauska mūsu.Bauska mūsu.
Bauska mūsu.Bauska mūsu.
Bauska mūsu.Bauska mūsu.
Bauska mūsu.Bauska mūsu.Bauska mūsu.Bauska mūsu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 10:25

nu ja,

un ko tu tajā Bauskā ticis darītu, joprojām neieslēgtu pagrieziena rādītāju un savu džipu pamestu pat ielas vidū, nemaz nerunājot par vietām, kur ceļu satiksmes noteikumi to liedz darīt. Tāpat to laucinieku gan domē, gan pašvaldības policijā, gan citās iestādēs gana

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 14:26

pašvaldībgribis

Mūsa tek gar/cauri Bauskai un tajā mēs labi varam *nolaist ūdeni*

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 15:10

gribošajam dēlam

pirms kandidēt un vietu pašvaldībā, vismaz tādu mazumiņu no pamatskolā stāstītā tev vajadzēja paturēt atmiņā, vai Mūsa tek gar, vai cauri Bauskai, bet kur nu

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.07 10:40

kasim

Balso, balso par jaunajiem, kas neko nav solījuši, un tagad nu tik solīs! Kā balsoji par "jaunajiem" pirms 20 gadiem, tā balso arī turpmāk un kāp tik uz tiem pašiem grābekļiem, savu "gudrību" parādot!

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 14:54

kasis

Ceru ka Jus nebalsosiet par tadu kaa jatnieks,kas no zzs pargaja uz na.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 15:43

kāsēn.

Met taču pagaidām mieru, vāl neviens nav izvirzīts, bet tu jau ņemies ar putām uz lūpām un pa tukšo, man tevis pat paliek žēl.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 17:22

Noteikti nē!

Balsošu par Sašiņu, kas drīz būs paspējis pabūt visās partijās.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 17:49

politkopju vārdā

Mēs faktiski un praktiski esam stulbi jefiņi un ,ievēlēšanas gadījumā, solām stulbumu dubultot.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 15:02

kasim

Pagaidīsim, kad parādīsies saraksti! Par Jātnieku un citiem šīs Domes staiguļiem, t.sk. Sašiņu un co, protams, ka nebalsošu, un par "jaunajiem", kas, visticamāk, būs kārtējie populisti, arī nebalsošu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.06 22:02

kasim un nasim, kā arī citiem gribošajiem

ne jau no sarakstā esošajiem kas mainīsies Bauskas, kā arī citos novados. Mainītos tikai tad, ja visu, ik katras pašvaldības štatu sarakstu samazinātu reizes trīs, un katrs gan deputāts, gan speciālists justu cita uz viņa krēslu gribošā elpu pakausī. Bet tagad, kad pilnas ēkas ar "speciālistiem", kuriem īstā vieta būtu RIMI un MXIMA loģistikas centrā preces pārcilājot, pat ne šo veikalu kasēs, un Pašvaldību savienības runasvīri vēl pilnā balsī taurēja pret minimālās algas ceļšanu, tad kamēr, vēl lielākā daļa iedzīvotāju stums šo pārpildīto "pašvaldību vilcienu" iedomu labklājības kalnā, tikmēr valstī nekas uz labo pusi nemainīsies

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.07 14:01

Kāsīti,

ja pareizi sapratu, tad Tu vēlēšanās nepiedalīsies vispār (ne par veciem, ne par jauniem), bet pēc tam komentāros atkal gānīsi tos, kurus būsim ievēlējuši mēs? Vai nav kaut kā pārāk ērta un destruktīva tā tava pozīcija?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.07 14:15

Par tiem citiem gribošajiem

Var jau populisti ņemties, ka pārvaldība par daudz uzpūstu un izsūc viņu asinis, taču reālā situācija ir pavisam cita. Pašvaldībās (vismaz Bauskā) ir par maz darbinieku, lai tās pilnvērtīgi pildītu savas funkcijas, un šo darbinieku kvalifikācija caurmērā ir pārāk zema, kas arī rada problēmas kaut vai ar to pašu fondu naudas piesaisti, tās apguvi un saprātīgu izmantošanu. Kultivējot šo murgaino tēzi, jūs paši ik dienas graujat pašvaldības darbu un iespēju tajās uz veselīgas konkurences principiem piesaisīt augstākas kvalitātes darbiniekus. Vai jums, kas te tā cepas par deputātu naudu, ir kaut mazākais priekšstats par to, cik tad viņi saņem? Nu, gandrīz neko. Ko tad prasāt no vieņiem to smago darbu un lielo iedziļināšanos?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.07 14:24

gribošais un realitāte

diemžēl realitāte novadā ir tāda, kā vēl padomju laikā tā izvērsās kādam noliktavas pārzinim revīzijas laikā. Šis amatvīrs jau no noliktavas deficīta preces bija dalījis saviem radiem, draugiem un paziņām, beigās, jau pēc trešās pārskaitīšanas, šim atlika tikai konstatēt- čupa liela, bet trūkst un trūkst....

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 11:40

priekštats par smago darbu un iedziļināšanos

žēl to nabadziņu altruistu domē, kuri par smiekla naudu pārstrādājas, bet, ko nespēj paši, par tūkstošiem uztic noalgotam ekspertam. Bet ko saka eksperts, ka domē nejēgas, kas nejēdz ne projektu izskatīt, ne ar būvuzņēmēju līgumu noslēgt, kā rezultātā budžetā vieni zaudējumi. Tad tā dome ir vienīgais patvērums šādiem "speciālistiem", kurus kārtīgs uzņēmējs pat pie "gotiņu" izsvēršanas savā teiksim MAXIMā neliks

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 15:53

priekšstatam

Tas gadījums, par kuru te tā aizplīvuroti iet runa, tieši apliecina, ka pašvaldībās darbinieku kvalifikācija, kapacitāte un, visticamāk, arī motivācija ir pārāk zema. Ar aicinājumiem vēl kādu padzīt, samazināt algas um citiem populistiskiem saukļiem situācija neuzlabosies.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.09 08:42

"zemā" motivācia

ja jau tā "motivācija" novada domē tik zema, tad kādēļ Nodarbinātības valsts aģentūrā vakances pašvaldībā parādās gaužām reti un arī uz īsu brīdi. Žēl jau to nabadziņu, kurus pa blatu, bez jebkāda konkursa iebīda amatvietās, tad loģisks ir eksperta secinājums par šo "speciālistu" varēšanu

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.09 11:26

Partiju maiņa

Šausmīgi jau izklausās tās partiju maiņas, taču jāsaprot, ka demokrātija Latvijā vēl ir bērna autiņos, un tādu īstu partiju jau mums vēl vispār nav. Lai tiktu par deputātu pašvaldībā, tagad vairs nepietiek savākt domubiedru grupiņu un izveidot kaut kādu apvienību "Mēs Bauskai" vai tml., bet jāpieder pie kādas partijas. Tas tad arī liek sabrāļoties ar lielo brāli, kura politiku mazais reāli nemaz nevar ietekmēt. Kad lielais brālis sataisa šmuces, cieš arī mazais. Protams, iespēja izstāties no partijas, no kuras esi ievēlēts, un palikt deputātos, nav normāla prakse, jo tad balsošana par sarakstiem daļēji zaudē jēgu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.07 22:20

Mainītājiem

Nu jau tas bērns iestrēdzis 30 gadus autiņos, dēļ tādiem staigātājiem, kuriem demokrātija, kā jēdziens ir pirms vēlēšanām, lai attaisnotu savu bezmugurkaulainību, kurš ir staigulis tas arī būs staigulis, vēsture to ir pierādijusi, un nav ko murgot par demokrātiskām vērtībām. Var jau par tādiem vēlēt tīri statistiki, kurā būs nākamā partija? Kas tā par apvienību_ mēs bauskai_, ko viņi ir labu izdarijuši Bauskai, pirmā dzirdēšana, vai atkal kārtējais pirmsvēlēšanu sauklis?

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 07:34

Autiņbiksīte

30 gadi tikai zirga un cilvēka dzīvē liels laiks. Latvijā demokrātijas pieredze (un ne tā labākā) ir tikai no 1918. līdz 1934. gadam un šobrīd, kad to joprojām stipri deformē padomju domāšanas inerce un lielais vispār ar paša galvu domāt nepieradušo ļautiņu īpatsvars. Pret, piemēram, ASV demokrātiju, tie ir bērna šļupsti. Apvienības ar nosaukumiem "Mēs Saldum", "Mēs Rūjienai" u.tml. ir pašvaldību vēlēšanu klasika. Vai tieši tāda bija arī Bauskā, nezinu, bet ne jau tas ir svarīgi. Un, kas attiecas uz sakrālo jautājumu, ko kāds cits Bauskai labu izdarījis, pārcilājiet atmiņās, ko paši tādu esat saveikuši, un tad varbūt arī tā lielā dūša arī mazliet sašļuks.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 08:51

memmesdēliņš

autiņbiksīte pied...a,bet to paožot ļautiņi patriotizējas

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 15:25

tad beidzot

patiesais intelekts izpaudās

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.08 17:31

S

Nav par ko vēlēt.
Ievēlm,bet tie aizlaižas prom un tad gudri *** pa pagastu kā ta no Uzvaras ar to prasto meža veci.

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.10 21:17

Latvijā un pasaulē