Sāksies skrējiens apkārt Latvijai 1

Sadarbojoties biedrībai "1836", "Stirnubuks.lv" un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot no šodienas norisināsies četras dienas ilgs lāpu skrējiens "Gaismas ceļš" apkārt Latvijai, aģentūru LETA informēja "1836" ceļa koordinatore Inese Krūze.
Skrējiena dalībnieki veiks distanci, nesot lāpas un "izgaismojot Latvijas pierobežu".

Kā stāstīja Krūze, šogad "Gaismas ceļa" skrējiens sāksies Kolkā, kur pērn beidzās. Kolkā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras sāks ceļu pretī viena otrai. Tās nesīs divas skrējēju komandas - "Ziemeļaustrenis" un "Dienvidrietenis". Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Krāslavā. Pa ziemeļu pusi dosies 46 komandas, savukārt pa Dienvidu - 41 komanda. Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu "Gaismas ceļa" ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc aptuveni 20 kilometriem, radot nepārtrauktu gaismas ritējumu, izgaismojot Latvijas robežu.

"Gaismas ceļš" aicina uz aktīvu darbību, atpoguļojot cilvēku mīlestību un pateicību Latvijai. "Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts ar kuru lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju," uzsver biedrības "1836" vadītājs Enriko Podnieks. 1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt Latvijas unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīs "Gaismas ceļa vēstneši", kas kopā ar akcijas dalībniekiem iedegs ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi, tāpēc stafetes komandās būs trīs cilvēki un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Leo

Tieši tagad kad sākas karstuma vilnis?Un baigi jau nu sabiedrībai interesē kurš apskries apkārt Latvijai,kurš ne.

pirms mēneša, 2021.06.16 12:57

Latvijā un pasaulē