Sākusies kampaņa «Biļete JĀ-ŅEM» 4

Aicinot pasažierus ņemt biļeti par braucienu sabiedriskajā transportā, valsts SIA «Autotransporta direkcija» sākusi kampaņu «Biļete JĀ-ŅEM». Kampaņas laikā tiks organizēta biļešu loterija, informē Lilita Pelčere, valsts SIA «Autotransporta direkcija» sabiedrisko attiecību speciāliste.

Informatīvā kampaņa «Biļete JĀ-ŅEM» sākta 26. augustā. Tās laikā pasažieri tiks informēti par to, kādēļ ir būtiski paņemt biļeti par braucienu reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos un saglabāt to līdz brauciena beigām. Lai iedzīvotājus motivētu paņemt biļeti, kampaņas laikā tiks rīkota biļešu loterija. Visas reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu biļetes, kas tiks iegādātas no 1. līdz 30. septembrim, pasažieri varēs iesniegt interneta vietnē www.panembileti.lv. Oktobra sākumā tiks izlozēti trīs laimīgie, kuri saņems balvu – 300 eiro.

Lai arī šogad biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir samazinājies, «Autotransporta direkcijas» kontrolieri joprojām saskaras ar gadījumiem, kad autobusa vadītājs nav izsniedzis biļeti, pasažieris nav iegādājies biļeti un mēģinājis braukt «pa zaķi» vai biļetē norādītā informācija nav korekta, piemēram, pietura neatbilst paredzētajam galamērķim. Nepaņemot biļeti, pasažieris riskē ar reisu skaita samazināšanu konkrētā maršrutā, jo statistiku par katra reisa pieprasījumu veido tieši izsniegto biļešu skaits. Pasažierim, kas brauc bez biļetes, var piemērot naudas sodu 20 eiro apmērā, viņu var izsēdināt arī no transportlīdzekļa.

2020. gada pirmajos septiņos mēnešos reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos veiktas 1508 pārbaudes. Pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu, gandrīz visi bija saistīti ar biļešu tirdzniecību.
Kampaņas «Biļete JĀ-ŅEM» laikā reģionālajos maršrutos kursēs četri autobusi ar kampaņas simboliku, arī autobusos un vilcienos būs izvietoti plakāti, uzlīmes vai ekrānos pārraidīta informācija par biļetes ņemšanas svarīgumu.

Nesaņemot biļeti vai konstatējot citus biļešu tirdzniecības pārkāpumus, pasažieri aicināti sazināties ar kontrolieriem visu diennakti, sūtot īsziņu vai atstājot balss ziņu, zvanot pa tālruni 27776621 un norādot maršrutu, brauciena dienu un laiku, kā arī pieturu, kurā pasažieris iekāpis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Diemžēl

Biļeti šoferīši diemžēl nedod...ar varu jau nevar piespiest...

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.01 13:03

Pasažiere

Biļetes ne tikai jāņem, bet jāpaskatās, kas iedrukāts. Biļete ar cipariem 00, citreiz kontroles biļete ar mistiskiem ciparu savirknējumiem. Bauskas šoferi ''strādā'' radoši.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.01 15:18

To

dara ne tikai Bauskas shoferi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.01 15:26

Latvijā un pasaulē