Satiksmes dalībniekiem māca pieklājību

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO kampaņas «Pieklājība vieno!» laikā izstrādājusi desmit videopadomus drošai velobraukšanai.

Cits pēc cita interneta vidē un sociālajos tīklos tiek publiskoti video, kuri aicina uz cieņu un sapratni starp gājēju, velosipēdistu un autovadītāju.

Izveidoti skaidrojumi par būtiskākajām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, kas jāpārzina velobraucējiem un citiem satiksmes dalībniekiem. Video sniedz pamācību, kā riteņbraucējiem veicams kreisais pagrieziens, kuros gadījumos atļauts braukt pa ietvi gājēju pārvietošanās ātrumā. Izskaidrots, kā velosipēdistam apbraucams ielas malā stāvošs transportlīdzeklis un kas jāievēro dzīvojamā zonā.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks pozitīvi vērtē centienus rosināt satiksmes dalībniekus uz savstarpēju cieņu: «Šādas kampaņas ir labas. Padomi sniegti kreatīvā veidā, tāpēc satiksmes dalībnieki tos labāk atceras. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, velosipēdistu un citu satiksmes dalībnieku attiecības uz ceļa ir uzlabojušās.»

«Ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, lielākoties notiek neuzmanības, nepārdomātu un bīstamu manevru dēļ, par kuriem netiek brīdināti citi satiksmes dalībnieki,» uzskata vecākais inspektors. Negadījumi tiek fiksēti brīžos, kad netiek ievēroti noteikumi. «Vairākums pārkāpēju ir pārgalvīgi jaunieši, kuri veic bīstamus manevrus, nebrīdina par virzienu maiņu un diennakts tumšajā laikā velosipēdu stūrē iereibuši. Jaunieši bieži pārvietojas pa ietvēm, kas nav aizliegts gadījumos, ja netiek traucēts gājējiem. Viņi izceļas ar neapdomīgiem manevriem, kuri apdraud gājējus,» stāsta A. Sidorčiks.

Jau vēstīts, ka 2016. gada 1. janvārī stājās spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kuru mērķis ir uzlabot satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – velosipēdistiem.

Latvijā vairāk nekā puse iedzīvotāju (52,1%) mēdz pārvietoties ar minamajiem braucamrīkiem, bet ikdienā velosipēdu kā regulāru pārvietošanās līdzekli izmanto 9,9% iedzīvotāju, liecina CSDD un Tirgus un sociālo pētījumu aģentūras «Latvijas Fakti» pavasarī veiktais pētījums.

Šī gada pirmajos četros mēnešos bojā gājis viens riteņbraucējs, ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 62 velosipēdisti. Pērn šajā periodā bojā gāja trīs velosipēdisti, cietušo skaits sasniedza 76. Šogad negadījumu skaits ir samazinājies aptuveni par 20%, liecina CSDD dati.

Visi video pieejami interneta vidē «youtube.com» ar nosaukumu «Kampaņa «Pieklājība vieno!»».Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē