Seile: Skolotāju un skolu skaitam ir jāsamazinās 5

Ņemot vērā demogrāfisko situāciju, kā arī būtisko izglītojamo skaita kritumu, skolu un skolotāju skaitam ir jāsamazinās, pārliecināta izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Ministre šodien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā norādīja, ka pēdējos gados skolēnu skaits Latvijas izglītības iestādēs ir stipri krities, savukārt skolotāju skaits tik strauji nesamazinās, uzsverot, ka Latvijā ir maza skolotāju un skolēnu attiecība.

Seile uzsvēra, ka ar laiku skolotāju un skolu skaitam ir jāsamazinās, taču šim samazinājumam nebūtu jābūt tik krasam, kāds bijis ar skolēnu kvantitāti.

Situācija, kad "padsmit skolēnus māca padsmit skolotāji", nav racionāla, sacīja Seile, uzsverot, ka šis jautājums būtu jārisina.

"Nav mērķa skolotāju skaitu samazināt tikpat ļoti, cik ļoti rūk skolēnu skaits. Latvijas iedzīvotāju blīvums ir tāds, kāds ir," sacīja ministre, piebilstot, ka Izglītības un zinātnes ministrija bieži saņem pārmetumus par to, ka Latvijā izglītībā tiek ieguldīti nozīmīgi līdzekļi, tomēr no tā nejūtot atdevi.

Seile pauda, ka skolu tīkla sakārtošana notiks, taču tas nevar notikt viena vai divu gadu laikā. Viņa uzsvēra, ka jau patlaban plānotie skolēnu skaita minimumi ietekmē vairākus desmitus skolu, kas ir lielas izmaiņas Latvijas izglītības sistēmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

000

Nu tūlīt būs mellie klāt,būs arī tie jāmāca

pirms 5 gadiem, 2015.09.23 18:27

minimums

Vispirms jāsāk ar uzpūsto vadības samazināšanu. Kam vajadzīgi ārpus klases organizatori , kas tāpat neko neorganizē , staigā no muguras klašu audzinātājiem .Ir taču skolēnu namā pulciņi kurus labprāt bērni apmeklē. Ar skolas iekšējiem pasākumiem brīnišķīgi tiek galā klašu audzinātāji.

pirms 5 gadiem, 2015.09.23 20:51

66

Klašu audzinātāji nemaz tā negrig organizēt lielus pasākumus.Pieprasa samaksu.

pirms 5 gadiem, 2015.09.24 15:27

!!!

Es arī piekrītu par tiem bēgļiem! Tie taču būs jāmāca! Un viņi vairojas kā truši, jo musulmaņu likums aizliedz abortus. Un vēl- latvju meitas izies par sievām pie šiem tumšajiem un izsalkušajiem jaunajiem vīriešiem! Tā kā nākotnē skolotājiem un skolām būs pastāvēt!!!! Par bērnudārziem nemaz nerunājot!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.24 23:15

Evija

Lai parāda - kurā skolā ir "padsmit skolotāji uz padsmit skolēniem"!
Es neuzskatu, ka labs ir variants ko grib tagad panākt - viens skolotājs pasniedz vairākus priekšmetus un 30 skolēnu klasei! Vismaz pamatskolas vecuma bērnam vajag arī personīgu pieeju un to skolotājs fiziski nespēj jau 20 skolēnu klasē! Un lai bērnu piesaistītu mācībām, mācību procesam jābūt saistošam, interesantam! Līdz ar to, skolotājam vajag pilnvērtīgi sagatavoties, ko viņš diez vai var, ja jāmāca vairāki priekšmeti!

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 10:07

Latvijā un pasaulē