Sestdien astoņos masu vakcinācijas centros pret Covid-19 sapotēti nedaudz vairāk par 5000 cilvēku

Sestdien līdz plkst.17 visos astoņos atvērtajos masu vakcinācijas centros septiņās Latvijas pilsētās ar "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19 sapotēti nedaudz vairāk par 5000 cilvēku, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Līdz plkst.10 bija sapotēti 1650 cilvēki, līdz plkst.11 - 3000 cilvēku, līdz plkst.14 - 3900 cilvēku, bet līdz plkst.16 - teju 4800 cilvēku.

No Vakcinācijas projekta biroja, kā arī vakcinācijas centru un pašvaldību pārstāvju sniegtās informācijas izriet, ka Rīgā "ATTA" centrā sestdien poti varētu būt saņēmuši aptuveni 1250 cilvēki, Ķīpsalas hallē - ap 1000 cilvēku, Liepājā - 701 cilvēks, Jūrmalā un Rēzeknē - ap 500 cilvēkiem katrā, Jelgavā - ap 460 cilvēkiem, Daugavpilī - 312 cilvēki, bet Cēsīs - ap 300 cilvēkiem.

Sestdien vakcinācija pret Covid-19 lielajos centros notika bez iepriekšēja pieraksta, vakcīnu pret Covid-19 varēja saņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš bija gatavs gaidīt "dzīvajā rindā". Vakcinācijai bija paredzēts ierobežots vakcīnu apjoms, un tādējādi visas paredzētās pošu devas arī tika izlietotas.

Piektdien, 16.aprīlī, trīs lielajos vakcinācijas centros tika vakcinēti 3250 iedzīvotāji, kuri gaidīja "dzīvajā rindā".

"Dzīvajā rindā" pēc Covid-19 potes ikviens varēs iestāties arī svētdien, 18.aprīlī, kad gan potēšana notiks tikai divos masu vakcinācijas centros - Cēsīs un Daugavpilī. Katrā no vietām ir ierobežots vakcīnu apjoms - attiecīgi 140 vakcīnas Cēsīs un nedaudz zem 300 vakcīnām Daugavpilī. Centri darbu sāks plkst.9.

Kā ziņots, garās cilvēku rindas dēļ vairāki masu vakcinācijas centri sestdienas rītā vēra durvis jau krietni pirms paredzētā darba laika sākuma.

Sestdien masu vakcinācijas centri kopumā darbojās septiņās pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs. Rīgā darbojās divi masu vakcinācijas centri - "ATTA" centrā un Ķīpsalas izstāžu hallē.

Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka visiem, kuri ir saņēmuši poti pret Covid-19, joprojām jāturpina ievērot epidemioloģiskie drošības nosacījumi. Imunitāte pret vīrusu pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas izveidojas aptuveni pēc 22 dienām.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē