Šī gada jūlijs kļuvis par otro aukstāko jūliju 21.gadsimtā 3

Jūlija vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +16,2 grādi pēc Celsija skalas, kas bija par 1,2 grādiem mazāk par iepriekšējo gadu vidējiem rādītājiem, tādējādi aizvadītais mēnesis ir kļuvis par otru aukstāko jūliju 21.gadsimtā, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Iepriekšējais aukstākais 21.gadsimta jūlijs bija 2017.gadā ar vidējo gaisa temperatūru +16 grādi.

Mēneša minimālā gaisa temperatūra - tikai plus 3,8 grādi - tika novērota 13.jūlijā Madonā un Zosēnos, bet maksimālā gaisa temperatūra sasniedza +32,1 grādu un 28.jūlijā tika fiksēta Ventspilī.

Kopumā jūlijā tika pārspēti divi dekādes un 19 diennakts minimālās gaisa temperatūras rekordi, bet atkārtoti tika pārspēti četri diennakts minimālās gaisa temperatūras rekordi un divi diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā jūnijā bija 87,3 mm, kas bija par 15% vairāk par iepriekšējo gadu vidējiem rādītājiem - 75,7 mm. Visvairāk nokrišņu bija Zosēnos - 133,8 mm, bet vismazāk nokrišņu - Liepājā, kur nolija vien 34,9 mm.

Vidēji Latvijā jūlijā bija 12,6 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz 1 mm. Visvairāk šādu diennakšu bija Zosēnos - 18 diennaktis, bet vismazāk Rucavā - tikai astoņas.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā jūlijā bija 78% - no 72% Rīgā līdz 81% Ainažos un Zosēnos.

Visstiprākās vēja brāzmas ar ātrumu 23,2 metri sekundē tika novērotas 5.jūlijā Ventspilī.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē