Skolēni un pedagogi bezmaksas daudzkārt lietojamās sejas maskas saņemšot līdz ar klātienes mācību atsākšanos 1

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās skolēnus un pedagogus ar daudzkārt lietojamām sejas maskām, aģentūru LETA informēja IZM Komunikācijas nodaļā.

Izvērtējot epidemioloģisko situāciju, IZM plāno, ka 25.janvārī pēc pagarinātā ziemas brīvlaika skolā klātienes mācības atsāks 1.- 4.klašu skolēni. Lai bērnu atgriešanās skolā būtu droša, arī jaunāko klašu skolēniem būs jālieto sejas maskas, kuras centralizēti nodrošinās valsts.

IZM norāda, ka pašlaik turpinās darbs pie sejas masku iegādes, bet pirmā masku piegāde jau notikusi. Plānots, ka sākotnēji katram 1.- 4.klašu skolēnam tiks izsniegtas sešas bērnu daudzkārt lietojamās sejas maskas, bet pedagogiem - četras pieaugušo daudzkārt lietojamās sejas maskas.

Piegāžu noslēgumā katram bērnam un pedagogam būs nodrošinātas astoņas daudzkārt lietojamās sejas maskas.

Higiēnisko masku iegādi Latvijas skolām veic Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs. Sejas masku piegādi izglītības iestādēm nodrošinās ar pašvaldību sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas starpniecību.

IZM apkopotie dati liecina, ka higiēniskās sejas maskas nepieciešams izsniegt kopumā 312 890 skolēniem, kā arī 50 344 pedagogiem.

Valdība ir noteikusi, ka sejas maskas izglītības iestādēs jānēsā visu klašu skolēniem un pedagogiem. Sejas masku lietošana ir viens no skolas drošas darbības pamatiem vienlaikus ar nepieciešamās distances ievērošanu, telpu regulāru vēdināšanu un higiēnas prasību ievērošanu.

14.janvārī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu rīkoja semināru "Par sejas masku lietošanu klātienes mācību laikā", kurā eksperti informēja par sejas masku lietošanu mācību procesa laikā skolēniem, skolotājiem, kā arī par telpu higiēnas prasību nodrošināšanu izglītības iestādēs. 

IZM aicina semināra ierakstu noskatīties LPS tīmekļvietnē: https://www.lps.lv/lv/zinas/lps/6459-video-sejas-masku-lietosana-klatienes-macibu-laika".

LETA jau ziņoja, ka valdība otrdien nolēma negrozīt iepriekš pieņemto lēmumu par obligātu masku lietošanu 1.- 4.klases skolēniem, uzsverot, ka Covid-19 izplatība Latvijā ir augsta un masku valkāšana skolās ir nepieciešamība, lai vīruss nevarētu izplatīties.

Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs Uga Dumpis uzsvēra, ka skolēniem kvalitatīvas sejas aizsargmaskas un to pareiza lietošana ir ļoti svarīga. "Līdz šim nav neviena starptautiska zinātniska pētījuma, kurā būtu apstiprinātas bažas, ka sejas aizsargmasku lietošana bērniem varētu izraisīt skābekļa badu, kas atstātu nelabvēlīgu ietekmi uz bērna attīstību," sacīja Dumpis.

Viņš apliecināja, ka bērniem var iemācīt pareizi lietot sejas aizsargmaskas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bebe

Nu tādas maskas,ko tagad iedeva ir kauns un negods.
Ko nozīmē daudzreizējās?
Maska jāmaina ik pēc 4 stundām!
Kā nav kauna novadam izsniegt baltās papīra maskas un tās ir daudzreizējas?????
Nu nav ko teikt.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.15 20:15

Latvijā un pasaulē