Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotāju savienība atbalsta izglītības ministres ieceri vērst uzmanību uz vecāku un bērnu pienākumu stiprināšanu 10

Latvijas Nacionālā Skolotāju savienība (LNSS) atbalsta izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinkas (JKP) ieceri vērst uzmanību uz vecāku un bērnu pienākumu un atbildības stiprināšanu, kā arī metodoloģiskā atbalsta sistēmas veidošanu pedagogiem, aģentūrai LETA norādīja savienības priekšsēdētājs Edgars Kramiņš.
Otrdien VEF kultūras pilī Latvijas pedagogi piedalījās plenārsēdē "Izglītības reformu lietderība nacionālas valsts pastāvēšanas kontekstā" un diskutēja par jaunā, kompetenču satura ieviešanas gaitu, reformas lietderību un pedagoga prestiža jautājumu.

Pārstāvju sapulce pēc tikšanās ar ministri pieņēma rezolūciju par atbalstu izglītības ministres centieniem izvērtēt izglītības reformu lietderību. Kramiņš norādīja, ka LNSS pārstāvju sapulce ir iepriecināta, ka Šuplinska atbalsta izglītības reformu lietderību nacionālas valsts pastāvēšanas kontekstā un atzīst to, ka pedagogs ir radoša profesija, kura darbībai ne vienmēr nepieciešami īpaši standarti vai Ministru kabineta noteikumi.

Tāpat sapulces dalībnieki atbalsta ministres viedokli par nepieciešamību pievērst uzmanību audzināšanai un tam, kas stiprinātu vecāku un bērnu pienākumus un atbildību šajā jomā, novērst faktu, ka bērni un pedagogi kļūst par "ķīlniekiem" skolu siltināšanas procesiem un atrodas "skābekļa badā", kā arī ministres ieceri pārskatīt principa "nauda seko bērnam" lietderīgumu.

"Ir labi, ja skolotāji kaut reizi piecos gados sanāk kopā domu apmaiņai. Galvenā ideja - nebūt izolētiem, bet sadarboties," pauda Kramiņš.

LNSS savienības priekšsēdētājs norādīja, ka, sakarā ar nesenajiem notikumiem Saeimā par uzticības balsojumu Šuplinskai, daudzi pedagogi pieprasīja kongresu rīkot tikai tad, kad tiks nominēts cits izglītības ministrs. Taču Kramiņš uzsvēra, ka statūti to neparedz, tāpēc LNSS Padome pieņēma lēmumu sasaukt pedagogu pārstāvju sapulci.

Dienas pirmajā pusē pārstāvju sanāksmes dalībnieki noklausījās Valsts izglītības satura centra vadītāja Guntara Catlaka, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietnieces Guntas Arājas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatora Kristapa Auzāna un Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības priekšsēdētāja referātus. Savukārt pēc pusdienām diskusijai par pedagogu kritisko domāšanu, attieksmi un sadarbību pievienojās arī izglītības un zinātnes ministre.

Kramiņš pastāstīja, ka plenārsēdes noslēgumā pārstāvju sapulce ievēlēja pārstāvjus LNSS padomē. Par jauno LNSS priekšsēdētāju tika ievēlēta skolotāja Karīna Burija no Ogres sākumskolas.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

JURĢIS

Ļoti pareizi, ka bērniem jābūt ar atbildību un pienākumiem.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.23 11:48

JURĢĪT

Pienākuši tādi laiki,ka vispirms vecākiem jābūt ar atbildību un pienākumiem,tad arī nebūs tik daudz problēmu ar bērniem.Tā Jurģīt.Tu laikam vēl joprojām esi pārliecināts,ka bērnus atrod kāpostos.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.23 19:48

P

Ko vajag,to vajag;ministre ir jābalsta un jāstutē-solidaritātei būs būt.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.23 13:04

smiekliņš

Atkal padomes un padomes. Agrāk bija viena padome dakteris bērziņš.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.23 14:34

ha

Dakteris Bērziņš tiešām kādreiz izdakterēja visu niķus un stiķus.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.23 20:11

Dakteris Bērziņš

Senāk man vajadzēja dakterēt bērnus.Darba netrūka.Bet šobrīd man darba vēl vairāk,jo jādakterē neapzinīgas (maigi sakot) ne tik vien tēvi,bet lielā daudzumā arī mātes-"dzeguzes".

pirms 7 mēnešiem, 2019.12.17 19:08

JURĢIS tam, kas raksta JURĢĪT

Ja par kāpostiem, tad tu laikam tik tiešām domā, ka bērnus atrod kāpostos un tiem tiek dotas ne vien cilvēka tiesības, bet arī, tā saucamās - liellopa tiesības komandēt skolotājus, tad tālāk darba devējus un vēl tālāk visus citus, kas ir apkārt. VAI TAD VECĀKUS ATROD KĀPOSTOS, VAI TIE IZAUG NO ŠIEM KĀPOSTOS ATRASTAJIEM UN AR LIELLOPA TIESĪBĀM APVELTĪTAJIEM BĒRNIEM?

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.24 08:42

...

Super komentars man patīk,tās liellopa tiesības!Ir jābūt bērnam robežas visatļautībai.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.24 11:55

Jurģi

Tu esi vienkārši čau.Bērnus saukāt par liellopiem.Jā,patreiz rodas iespaids,ka ļoti daudzas mātes ir atrastas kāpostos.Tādu dzegužu ir pilna valsts.Kā lai izaug normāli bērni.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.24 19:22

Teļš

Vai tad bērni ir saukti par liellopiem? Ja viņi būtu liellopi, tad jau viss ar tām liellopu tiesībām būtu kārtībā, jo tās viņiem oficiāli pienāktos. Bet tur jau tā lieta, ka viņi nav liellopi, bet liellopu tiesības sev iedomājušies un viņu vecāki uzskata, ka tas ir normāli. Par to jau tas raksts.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.25 07:47

Latvijā un pasaulē