SM papildu finansējumu nākamgad plāno tērēt reģionālajiem ceļiem, sabiedriskajam transportam un velo ceļiem

Valdība piektdien apstiprināja papildu 73,7 miljonu eiro piešķiršanu Satiksmes ministrijas (SM) prioritātēm 2022.gadā, kurus ministrija ieguldīs reģionālo ceļu atjaunošanai, sabiedriskā transporta sistēmas modernizācijai un attīstībai, kā arī velo infrastruktūras izveidei, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijā.

"Papildu piešķirtais finansējums transporta infrastruktūrai ir būtisks iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai un Latvijas novadu savienojamībai," sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Visvairāk, kopumā 57,7 miljoni eiro, no valsts budžeta paredzēts ieguldīt reģionālo ceļu būvniecībā. Par papildu piešķirtajiem līdzekļiem plānoti autoceļu pārbūves darbi aptuveni 280 km garumā visā Latvijā.

"Lai veidotu kvalitatīvu un drošu valsts reģionālo autoceļu tīklu, izstrādājam valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plānu nākamajiem septiņiem gadiem. To jau tuvākajā laikā prezentēsim Latvijas plānošanas reģionu sanāksmēs. Papildu investīcijas ceļu būvniecībai ir paredzētas tieši šīs programmas ietvaros," komentēja Linktais, uzsverot, ka būtiski veidot skaidru redzējumu par ceļu attīstību ilgākā termiņā, lai savlaicīgi plānotu un pamatotu nepieciešamo finansējumu.

Tāpat papildu 15,7 miljoni eiro piešķirti sabiedriskā transporta attīstīšanai, stiprinot dzelzceļa kā sabiedriskā transporta mugurkaula lomu un nodrošinot mūsdienīgus un ērtus reģionālās satiksmes autobusu pārvadājumus.

"Mūsu mērķis ir kvalitatīvas pārmaiņas sabiedriskā transporta jomā. Pārliecināt, lai aizvien vairāk iedzīvotāju savos ikdienas braucienos dotos ar vilcienu un autobusu. Tāpēc pārvadājumu pakalpojumam jābūt ērtam un mūsdienīgam," sacīja satiksmes ministrs.

Viņš uzsvēra, ka reģionālo pārvadājumu maršrutos ar autobusiem būtiski uzlabojumi redzami no šā gada 1.augusta. "Pārvadātāji uzsāk pildīt jaunos līgumus, un pārvadājumi tiek nodrošināti ar mūsdienīgiem, pasažieriem ērtiem un videi draudzīgākiem autobusiem. Šādi uzlabojumi turpināsies arī nākamajā gadā," solīja Linkaits.

Vienlaikus papildu finansējums paredzēts arī vienotas sabiedriskā transporta biļešu sistēmai. Pēc SM vēstītā, tā būs jauna ērtība pasažieriem, kuriem, dodoties ceļā, jākombinē dažādi transporta veidi. Sistēma nodrošinās iespēju iegādāties vienotu biļeti no brauciena sākuma punkta līdz galamērķim, pat ja braucienam būs izmantojami dažādi transporta veidi, autobuss un vilciens, vai nepieciešama pārsēšanās, piemēram, no autobusa uz vilcienu vai citādi.

Savukārt iedzīvotāju mikromobilitātes veicināšanai laika posmā no 2022. līdz 2024.gadam no valsts budžeta papildu esošajam finansējumam piešķirti 1,15 miljonus eiro velosipēdu ceļu attīstībai. Nākamgad plānots sākt nacionālās nozīmes velo satiksmes maršruta Carnikava - Rīga gar valsts autoceļu P1 Rīga (Jaunciems)-Carnikava-Ādaži projektēšanu.

Kopumā valdības noteiktajām prioritātēm 2022.gadā paredzēti papildus līdzekļi 696,8 miljonu eiro apmērā, piektdien ārkārtas sēdē nolēma valdība.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē