Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt lielākajā daļā Latvijas sniega un apledojuma dēļ ir apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tāpēc tie tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem, aģentūra LETA uzzināja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Satiksmes informācijas centrā.
Pa valsts galvenajiem autoceļiem braukšana ir apgrūtināta Rīgas apkārtnē Daugavas kreisajā krastā, visā Kurzemē, izņemot pāris Liepājas šosejas posmus, kā arī Zemgalē pa Jelgavas un Bauskas šosejām no attiecīgi Rīgas līdz Jelgavai un no Rīgas līdz Iecavai.

Vidzemes virzienā pilnībā nokaisīta jau ir Tallinas šoseja, bet pa Valmieras un Siguldas šosejām braukšanas apstākļi lielākoties ir apgrūtināti.

Apledojusi ir arī Daugavpils šoseja un Tīnūžu-Kokneses ceļš, kā arī visi lielie ceļi Daugavpils apkārtnē, tai skaitā autoceļš A13, kas savieno Daugavpili un Rēzekni. Savukārt Latgales augšējā daļā - no Rēzeknes uz ziemeļiem - braukšanas apstākļi pa lielajām šosejām pārsvarā ir apmierinoši.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Balvu, Gulbenes, Jelgavas, Ludzas, Rēzeknes, Saldus un Valkas apkārtnes.

Sniegotos un apledojušos ceļu posmus šorīt tīra un kaisa 130 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC atgādina, ka autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir praktiski neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai, veicot manevrus.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē