Šodien Latvijā norisināsies ātruma kontroles maratons 2

Trešdien, 18. aprīlī, Valsts policija jau ceturto gadu piedalīsies Eiropas ceļu policijas tīkla rīkotajā ātruma kontroles maratonā – 24 stundas visā valsts teritorijā policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, sākot no pulksten 6.

Ātruma kontroles maratona būtība ir vērst sabiedrības uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību ceļu satiksmē.

«Šīs akcijas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas un liktu katram autovadītājam aizdomāties, vai tās pāris minūtes, kuras tiks iegūtas, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku ceļu satiksmes drošībai?» uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Pērn rīkotajā ātruma kontroles maratonā Latvijas konstatēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju nekā iepriekšējos ātruma kontroles maratonos - noķerti 430 ātrumpārkāpēji.

«Esam novērojuši, ka, veicot šādas akcijas, autovadītāji brauc apzinīgāk nekā ikdienā, arī vidējais braukšanas ātrums samazinās. Tomēr aicinu autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un ievērot atļauto braukšanas ātrumu ne tikai ātruma kontroles maratona laikā, bet arī ikdienā,» norāda Krapsis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

to ?

ja nebūtu stulbu cilvēku, nebūtu, ko sodīt. ir jāsoda, un vēl ar lielākiem sodiem. civilizētās valstīs cilvēki ievēro noteikumus, likumus, bet pie mums "gudrajiem" cilvēkiem ir tikai tiesības, čīkst, ka viss ir slikti, nodokļi jāmaksā, valdība tāda un šitāda, bet pats nepakustina pirkstu, tikai tiesības tiesības..

pirms 2 gadiem, 2018.04.18 17:10

Latvijā un pasaulē