Šodien norisināsies valsts pārvaldes atvērto durvju dienas

Šodien norisināsies valsts pārvaldes atvērto durvju dienas, informēja Valsts kancelejā. Pasākuma laikā skolēniem vairāk nekā 200 vietās būs iespēja ne tikai iepazīt valsts institūciju ikdienu, bet arī uzzināt, kas ir sabiedrības līdzdalība un ko mūsu valsts ir ieguvusi, jau 15 gadus esot Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis stāstīja, ka, atsaucoties iestāžu un skolu pieprasījumam, šogad valsts pārvaldes atvērto durvju dienu programma veidota trīs dienu garumā, īpaši domājot par to, kā piesaistīt visu Latvijas reģionu skolēnu un jauniešu uzmanību, parādot gan valsts pārvaldes darba atbildīgās, gan aizraujošās puses.

"Par godu Latvijas 15.gadadienai ES atvērto durvju dienas rīkojam reizē ar Eiropas dienu, notikumu vietās parādot, ko Latvijas valsts un tās iedzīvotāji ir ieguvuši no dalības ES. Turklāt iestāžu apmeklēšana dos iespēju jauniešiem iepazīt savas nākotnes profesijas, ja viņi lems strādāt sabiedrības labā," uzsvēra Citskovskis.

Ministru kabinetā šogad ekskursiju veidā vidusskolēniem būs iespēja iepazīt ierēdņu darba specifiku un to, ko nozīmē vadīt valsti no izpildvaras viedokļa. Tāpat tiks pastāstīts, kā sabiedrība var iesaistīties valsts pārvaldē gan ar tiešu rīcību, gan ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību un kā iedzīvotāji var ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu. Ekskursijas beigās iegūtās zināšanas dalībnieki varēs pārbaudīt interaktīva testa formā, labu rezultātu gadījumā saņemot arī veicināšanas balvas.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra piedāvās skolēniem doties dabā un apskatīt, kādi objekti tapuši vai ieguvuši iespēju "atdzimt" jaunā un mūsdienīgā veidolā, pateicoties ES fondu finansējumam. Savukārt Valsts vides dienests piedāvās skolēnu grupām apmeklēt vienu no lielākajiem ar Eiropas struktūrfondu finansējumu īstenotajiem projektiem Latvijā "Vēsturiski piesārņoto vietu "Inčukalna sērskābā gudrona dīķi" sanācija".

Valsts robežsardze uzņems skolēnu grupas 19 dažādās vietās visapkārt Latvijai, parādot robežkontroles punktus un robežapsardzības nodaļas, Jūras nodaļu, robežsardzes koledžu, Aviācijas pārvaldi u.c. vietas. Daudzpusīgu piedāvājumu atvērto durvju dienu dalībniekiem sniegs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē un citviet, kur būs apskatāmas gan dienestu darba telpas, gan operatīvie transportlīdzekļi. Aktīvākajiem ekskursantiem būs iespēja arī darboties ar manekenu, apgūstot pirmās palīdzības sniegšanas elementus.

Kultūras ministrija piedāvās muzikālu sarunu ar spilgtāko Latvijas mūsdienu koklētāju Laimu Jansoni, kā arī pastaigu bijušā Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma telpās. Savukārt Sociālās integrācijas valsts aģentūras piedāvājumā ir uztura speciālista, ergoterapeita un psihologa stāstījumi, kā arī nūjošanas un vingrošanas paraugdemonstrējumi.

Zemkopības ministrija uzņems interesentus vienā no augstākajiem Rīgas biroju torņiem Daugavas krastā, kur varēs aplūkot ministrijas klientu apkalpošanas centru un nofotografēt Rīgas panorāmu no ēkas 23.stāva 70 metru augstumā. Savukārt Satiksmes ministrija kopā ar ministru Tāli Linkaitu (JKP) uzņems skolēnu grupas ar dažādiem konkursiem un spēlēm, iepazīstot transporta un sakaru jomu, "Rail Baltica" projekta norisi un citus ES finansētus satiksmes projektus.

Valsts kanceleja atvērto durvju dienu iniciatīvu vada kopš 2011.gada.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē