Šonedēļ izstāžu kompleksā «Rāmava» notiks lauksaimniecības izstāde «Pavasaris 2018»

Šonedēļ, no 5. līdz 7. aprīlim, izstāžu kompleksā «Rāmava» notiks 26. starptautiskā lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstāde «Pavasaris 2018», aģentūru LETA informēja izstādes vadītājs Uģis Traskovskis.

Izstādi 5. aprīlī, plkst. 11 oficiāli atklās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS). Pēc tam SIA «Timac Agro Latvia» produktu vadītājs Reinis Reinsons stāstīs par mēslošanas līdzekļiem bioloģiskajai lauksaimniecībai, bet pēc pārtraukuma sekos portāla «Laukos.lv» rīkota diskusija «Lauksaimniecības zemei ir jāražo», kuras galvenās tēmas būs lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) atgriešana ražošanā, lai lauki nepaliek arvien tukšāki, zemes tirgus tendences, mehānismi LIZ apgūšanai, jaunākās izmaiņas zemes iegādes nosacījumos un zemes nodokļa problēmas.

Piektdien, 6. aprīlī, plkst. 11 Zemkopības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar pārmaiņām Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politikā pēc 2020. gada, plkst. 11.30. Eiropas Savienības Tiešo maksājumu departamenta direktors Aigars Šmelds un Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktors Andris Grundulis stāstīs par Lauku atbalsta dienesta aktualitātēm šogad. Pēc tam, plkst. 11.55 bankas «Citadele» ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstinās ar Latvijas ekonomikas izaicinājumiem un iespējām, plkst. 12.20 Zemes fonda vadītāja Ina Alksne un Attīstības finanšu institūcijas «Altum» («Altum») Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa uzstāsies ar prezentāciju «Atbalsts Latvijas laukiem – zemes reversā noma un citas finansējumu iespēja».

Piektdienas, 6. aprīļa pēcpusdienā Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētā profesore, agronome Dzidra Kreišmane iepazīstinās ar klimata izmaiņu ietekmi uz lauksaimniecību Latvijā, bet plkst. 13.10. AAS «Balta» Lauksaimniecības un speciālo produktu vadītājs Armands Lagons un «VH Latvija» Sējumu apdrošināšanas vadītājs Andis Lillais iepazīstinās ar risku samazināšanu lauksaimniecībā.

Pēc pārtraukuma, plkst. 14.30 «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra» (LLKC) Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere iepazīstinās ar slaucamo govju barošana bioloģiskajās saimniecībās. Pēcāk, plkst. 15 Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis runās par bioloģisko lauksaimniecību pēc 2020. gada un iepazīstinās ar aktualitātēm bioloģiskajā lauksaimniecībā. Savukārt Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas pārstāve Ieva Freidenfelde pastāstīs par aktualitātēm gaļas liellopu audzētāju nozarē.

Izstādes noslēdzošajā dienā, sestdien, 7. aprīlī, plkst. 11 Agroresursu un ekonomikas institūta Priekuļu pētniecības centra vadošā pētniece Baiba Ošmane iepazīstinās ar informāciju par pupām un zirņiem kā proteīnbarību slaucamo govju un broilercāļu barības devā. Savukārt plkst. 11.30. Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Sallija Ceriņa un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes docente Līga Proškina stāstīs par zirņu un pupu izmantošanu lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšanā. Plkst. 12.10. būs iespēja uzzināt par «Storti» lopbarības sagatavošanas un izdales tehnoloģijām, bet pēc tam – par ES un valsts atbalsta iespējām dārzeņu audzētāju un augļkopju attīstībai.

Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt tehniku un materiālus, kā arī konsultēties par sev vispiemērotākajiem piedāvājumiem. Izstādē visas trīs dienas būs plašs piedāvājums traktortehnikai un zemes apstrādes agregātiem, kā arī graudu pirmapstrādes aprīkojumam. Tāpat izstādē būs pieejams lopbarības piedāvājums un agregāti tās sagatavošanai, piedāvājums saimniecības modernizēšanas pasākumiem un komunālajiem darbiem. Izstādē varēs noskatīt un iegādāties augļu kociņus, košumkrūmus un pārējo dārzam nepieciešamo.

Izstādi organizē SIA «A.M.L.» sadarbībā ar Zemkopības ministriju un izstādes ģenerālsponsoru banku «Citadele».

Izstāde «Pavasaris 2018» notiks izstāžu kompleksā «Rāmava» laikā no 5. līdz 7. aprīlim. Plānots, ka izstādē pulcēsies vairāki tūkstoši profesionāļu un interesentu lauksaimniecības, lopkopības, komunālās saimniecības un dārzkopības nozarēs. Kopumā izstādē piedalīsies 320 dalībnieku.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē