Teju katrs piektais strādājošais Latvijā saņem algu «aploksnē» 9

Lai gan gada laikā par 7% samazinājies Latvijā strādājošo skaits, kas daļu algas saņem neoficiāli, tomēr "aplokšņu" algu īpatsvars joprojām ir augsts - aptuveni 18% respondentu atbildējuši, ka saņem algu, no kuras netiek samaksāti nodokļi, liecina speciālistu darba portāla "cvmarket.lv" apkopotie dati.

Salīdzinot ar portāla pētījumu pirms gada, no 25% līdz 18% samazinājies respondentu skaits, kas norāda, ka algu saņem neoficiāli. Tomēr joprojām tikai 82% aptaujāto atbildējuši, ka visu algu saņem oficiāli, 5% norādījuši, ka lielākā daļa viņu algas ir oficiāla, tomēr daļa algas ir "aploksnē".

Savukārt 8% no nelegālo ienākumu saņēmējiem atbildējuši, ka lielākā daļa no viņu algas ir nelegāla, bet 5% - ka visa alga ir "aploksnē".

"Iespējams, oficiāli izmaksātā atalgojuma saņēmēju skaita palielināšanās norāda uz ekonomiskās situācijas uzlabošanos valstī, tomēr vēl pagājušā gada nogalē 89% aptaujas dalībnieku norādīja, ka ekonomiskās situācijas uzlabošanos valstī nav izjutuši," skaidro "CVmarket" Latvijas filiāles vadītāja Renāte Zīverte.

Pētījums par to, vai strādājošie visu algu saņem oficiāli, veikts portālā "www.cvmarket.lv" šā gada jūnijā, aptaujājot vairāk nekā 350 respondentu.

Speciālistu darba portāls "Cvmarket.lv" Latvijā darbojas kopš 2003.gada. Portālu lieto vairāk nekā 160 000 reģistrētu lietotāju 21 līdz 40 gadu vecumā ar profesionālo vai augstāko izglītību. "CVmarket" zīmols darba meklētāju vidū ir populārs Latvijā un Lietuvā, "CV Keskus" - Igaunijā.

"CV Keskus" OU Latvijas filiāle 2014.gadā strādāja ar 126 943 eiro apgrozījumu un 126 729 eiro zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

y

Nodokli ta nenormāli!!!!!!!!!!!!!! Ieslēdzas pašsaglabāšanās instinkts! Un paskatoties kā augšas šķaidās ar mūsu nodoklīšiem, tad vēlams visu aploksnē!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.06.17 22:23

...

Fuj. Tipisks tavas šķiras (ēnu ekonomikas lietpratēju) arguments, vainot kaut kādu augšu it visā, pat nodokļos. Protams, par ekonomiku tev noteikti nav ne sajēgas, bet ne jau par to. Viena lieta gan tev jāsaprot, kad tevi no zagļa paglābs policija, dzīvību glābs ātrie, vai arī pie mājas salāpīs ceļu, zini, tu no tā neesi pelnījis ne graša, ar savu negodīgo un kaunpilno darbību tu zodz no visiem tiem, kas maksā nodokļus.

pirms 6 gadiem, 2015.06.18 01:01

tādēļ

Bet tad nu nebrēc vēlāk, ka tev pensija maza un neskrien kopā ar SILIŅU protestēt un netēlo lielo cietēju.

pirms 6 gadiem, 2015.06.20 11:53

to tādēļ .....

Galvenais ,lai lesbēm un gejiem būtu pensijas [viņu bērnu bari sapelnīs!]

pirms 6 gadiem, 2015.06.22 14:01

ppp

valdība nodokļus grib iekasēt. ,.bet tanī pašā laikā saka,ka tādu ka pensiju nebūs. tikai nabadzības pabalsti.(Kaut gan, jau tagad liekas, ka tās nau pensijas ,bet nabadzības pabalsti.)

pirms 6 gadiem, 2015.06.20 16:03

cilveks

ko ta valsts mums ir devusi nodoklus paradus un pedinu,tagad vel ceram uz nigeriem.Es ari gribu algu aploksne,jo lidz pensijai diez vai novilksu,zales loti dargas pie zobarsta nav ko meklet, vieniga musu privilegija ir laicigi nomirt un valstij nebus pensija jamaksa.

pirms 6 gadiem, 2015.06.21 12:29

Nejaukais

Neražojošie Tautas Deputāti var lielīties ar "apgūto EIRO" naudu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 14:12

Evija

Nav jau laba tā alga aploksnē! Bet, ja darba devējs tā dara, kas cits atliek, kā to pieņemt! Nu nemētājas labi atalgoti darbi visriņķī! Un kā tad ar mikrouzņēmumiem, kur darbiniekam vispār nav nekādu sociālo garantiju?! Kāpēc valstsvīri to pieļauj? Jebkurā variantā, neaizsargāts un apbižots ir tieši strādājošais darba ņēmējs! Un kad redzam - kā tā nodokļu naudiņa tiek nesaimnieciski izniekota!, tad, liekas, dzīvot labāk tagad ar aplokšņu naudiņu, nekā eksistēt tagad un vēl vecumdienās, maksājot visus nodokļus pēc kārtas!

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 11:30

Latvijā un pasaulē