Tērvetē atklās Baltijā lielāko velosipēdu piedzīvojumu taku meža vidē

Šajā tūrisma sezonā jaunumi arī Tērvetes novada aktīvās atpūtas un izziņas piedāvājumā. Tērvetē šopavasar tiks atklāta Baltijā lielākā velosipēdu piedzīvojumu taka meža vidē.

Tērvetes novadā, „Latvijas Valsts mežu” (LVM) dabas parka Tērvetē jaunajā tematiskajā daļā iepretim lielajai autostāvvietai, izbūvēta un labiekārtota velosipēdu piedzīvojuma taka teju 3 km garumā pa mainīgo, dažādo meža vidi. Takas izbūvē izmantotas reljefa priekšrocības, izveidoti līkumi, pagriezieni, daudzveidīgi pacēlumi – tramplīni, virāžas, laipas un tilti.

Velo takas izmantošanai nav nepieciešamas īpašas sagatavošanās prasmes, tā ir piemērota dažāda vecuma un prasmju lietotājiem. Piedzīvojumu taka sadalīta vairākos etapos – pašiem mazākajiem dabas draugiem dip dap ritenīšu un pirmo velosipēdu vecumā izveidota piemērota aktivitāšu turpat 400 m gara taka, savukārt pusaudžiem un azartiskajiem dabas draugiem izveidots lielāks aplis ar atbilstošas grūtības pakāpes šķēršļiem. Gar takas malām izvietoti soli un stendi ar stāstiem par to, kā mežs aug, kas tajā mīt un kā tas mainās, lai interesenti aktīvās atpūtas gaitā var atvilkt elpu un uzzināt ko jaunu. Jaunā aktīvās atpūtas taka ir piemērota gan gājējiem, gan velo braucējiem, gan jaunajām ģimenēm ar mazuļu ratiem.

Tērvetes piedzīvojumu velo takas atklāšanas pasākums norisināsies 25. maijā, pasākuma "Latvijas meža dienas" gaitā, velo takas atklāšana plkst. 12. Savukārt jau plkst. 12.30 starts velo sacensībām atklātajā velo takā.


Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē