«Traktordienas» apmeklē kaimiņu zemnieki

Ikgadējās «Traktordienas» Tērvetē sestdien, 28. maijā, līdz ar mūsu valsts zemniekiem apmeklēja kaimiņi no Lietuvas un Igaunijas.

Tradicionālajās sacensībās šoreiz pirmajās vietās bijuši braucēji ar «John Deere» traktoriem, «Bauskas Dzīvei» stāsta sacīkšu galvenais tiesnesis Māris Leitlants no Rundāles novada. Jau vēstīts, ka šogad mehāniķi ar traktoriem piecās jaudas grupās sacentās kravas piekabes vilkšanā pret kalnu ar svaru 5 – 20 tonnas.

«Notikums radīja fantastiskas emocijas – laiks bija lielisks, dalībnieki prasmīgi, apmeklētāju ļoti daudz, visi priecīgi,» iespaidus apraksta Māris, «saimnieki varēja apskatīt laukus un fermu, salīdzināt labākās sējmašīnas, pļaujmašīnas, preses.»

Pagājušajā gadā sacīkstēs labākie bijuši braucēji ar «Claas» traktoriem, bet šogad pirmajā vietā «John Deere» agregāti, stāsta tiesnesis. «Startēja zemnieki no visas Latvijas, kas paši ir mehāniķi ar gadiem ilgu pieredzi. Vairāki pirms tam trenējušies vilkt kravu kalnā. Šogad bijām liela komanda, paldies organizatoriem, ka trasi varējām sagatavot četras dienas iepriekš. Nākamgad gaidām pievienojamies kaimiņus lietuviešus un igauņus, kuri šogad bija priecīgi par redzēto,» stāsta M. Leitlants.

Šogad sacīkšu rīkotāji nav paļāvušies uz tehnikas dokumentos norādīto jaudu, bet dalīšanai grupās to pārmērījuši. «Atklājām, ka traktora motoram ar nosaukto jaudu 170 zirgspēki patiesībā tā ir 130 –140 zirgspēki,» atklāj M. Leitlants, «atšķirības konstatējām vairākiem traktoriem, tāpēc ieteiktu zemniekiem, pērkot tehniku, tam pievērst uzmanību.»

Mārim tehnika ir sirdslieta, tāpēc viņš īpaši gandarīts, ka sacensībās pieteikti ne vien ražotāju traktori, bet zemnieki braukuši arī ar pašu uzturētiem vecākiem agregātiem. «Labi startēja trīs dalībnieki ar lietotu tehniku. Saimnieks – traktoru «dakteris» – startēja ar vecāku MTZ ķāpurķēžu vilcēju, kas tikai pēdējā braucienā palika ceturtais aizsērējuša degvielas filtra dēļ,» stāsta tiesnesis.

Mūsu novadu lauku darbu meistarus sacīkstēs pārstāvējis Einārs Krišjānis no Bauskas novada Vecsaules pagasta saimniecības «Līvi», kurš braucis ar «Latrapa» traktoru. «Einārs palika ceturtajā vietā, jo traktoram gadījās tehniska vaina,» atklāj Māris. Viņš labprāt tiesāšot sacīkstes arī turpmākajās «Traktordienās», ja tik rīkotāji uzticēs šo amatu.

Arī nākamā gada «Traktordienas» notiks Tērvetē, bet 2018. gadā tās par godu Latvijas simtgadei sadarbībā ar Lietuvas partneriem no līdzīga foruma «Agrovizija» rīkos Bauskas novada Dāviņu pagasta «Eriņu» laukos.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē