Tuvākajā laikā nav gaidāms ne aukstums, ne ziedonis

Tuvākajās divās nedēļās Latvijā nav gaidāmas lielas izmaiņas laikapstākļos - nebūs ne būtiska sala un sniega, ne arī strauja pavasara siltuma un ziedoņa, liecina sinoptiķu prognozes.

Šīs nedēļas otrajā pusē Latvijā būs mazāk nokrišņu un naktis kļūs nedaudz vēsākas. Dzestrākais laiks gaidāms naktī uz piektdienu, kad gaisa temperatūra pazemināsies līdz +2..-3 grādiem. Dienās gaiss iesils līdz +4..+9 grādiem.

Arī marta vidū gaisa temperatūra pārsvarā saglabāsies virs nulles, dažās saulainākajās pēcpusdienās termometra stabiņš ēnā var pakāpties nedaudz virs +10 grādiem. Joprojām gaidāma liela ciklonu aktivitāte, tāpēc palaikam būs nokrišņi un brāzmains vējš.

Mēneša otrajā pusē, iespējams, paaugstināsies atmosfēras spiediens un laiks kļūs saulaināks, gaidāmas lielākas gaisa temperatūras svārstības.

Jau ziņots, ka atbilstoši sezonālajām prognozēm siltai ziemai sekos caurmērā silts pavasaris un vasara, lai gan temperatūras novirze no normas gaidāma krietni mazāka nekā ziemā. Pastāv augsta varbūtība, ka šā gada vidējā gaisa temperatūra Latvijā pārspēs 2019.gadā sasniegto rekordu.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē