Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, brīvas ap 500 pedagogu vietas 14

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Latvijā brīvas varētu būt ap 500 pedagogu vietas, aģentūrai LETA pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa sacīja, ka iepriekšējā nedēļā tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, tika precizēts trūkstošo skolotāju skaits. Pēc viņas paustā, pašlaik izskatās, ka varētu trūkt ap 500 skolotāju.

Situācija pašvaldībās gan atšķiroties. Viņa sacīja, ka ir pārrunājusi šo jautājumu ar 14 pašvaldībām. Tajās brīvas esot vien divas vakances - matemātikā un mūzikā.

Savukārt, piemēram, Rīga un Daugavpils trūkstošo pedagogu skaitli padara iespaidīgāku, sacīja ministre. Pamatā skolotāji tiekot meklēti darbam uz noteiktu stundu skaitu.

Ministre pieļāva, ka pedagogu trūkums varētu kļūt par nozares pamata problēmu pēc pieciem gadiem, kad liela daļa aktīvi strādājošo skolotāju - ap 30% līdz 40% -tuvosies pensionēšanās vecumam. "Ja nozarē neienāks jauni pedagogi un netiks mainīta politika, šī varētu kļūt par akūtu situāciju," sacīja Šuplinska.

IZM arī grasoties publicēt sarakstu ar patlaban brīvajām vietām.

Ministre norādīja, ka jautājums, cik skolas būtu jāslēdz, lai teiktu, ka skolu tīkla sakārtošanas reforma izpildītos, ir absurds. Izglītības iestādēs ir jāmaina sistēma, lai tā kļūtu efektīva, nevis jāfokusējas uz skolu slēgšanu vai likvidāciju, viņa uzsvēra.

Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks žurnālistiem stāstīja, ka nākamajā mācību gadā tiks turpināts sāktais digitalizācijas process, veicinot mācību materiālu pieejamību, kā arī būs daži jaunumi centralizēto eksāmenu drošības nodrošināšanā, kā piemēram, to nosūtīšana pa daļām mirkli pirms eksāmena sākuma un eksāmena laikā, lai izvairītos no eksāmenu noplūdes.


Pievieno komentāru

Komentāri 14

Bet

Trūkst uz šodienu 1000 profesionālu mediķu!Ko nu?

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.23 19:43

Domāju

ka statistika klibo, ja skolas likvidē, tad skolotājiem jābūt vairāk. Vienkārši negrib strādāt, sliņķes. Vienkārši mazajās skolā varēja muļķi laist, ja jāpāriet strādāt un lielajām, tad gan vairs negribas, būs vairāk darba.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.24 08:36

>domāju

Domāšana nav Tava stiprā puse

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.26 19:59

Aija

Interesanti, ja gadā mācības beidz 4000 pedagogi, kur viņi paliek? Var būt tomēr valstij jāsāk pārskatīt valsts apmaksāto programmu nepieciešamību.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.24 09:57

Priekulis

Šuplinska arī ir no laukiem, no kolhoznieku, dzērāju ģimenes.
Skolotājas no laukiem visas tādas.

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.24 10:03

amizanta valstiņa

pat prātiņa trūkst,toties muļķības atliku likām

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.24 11:42

Varētu trūkt

Ja Latvijā ir 500 skolas tad katrā skolā trūkst 1 skolotājs.Kur problēma....

pirms 12 mēnešiem, 2019.08.24 17:18

skeptiķis

Negribas ticēt...varbūt nemaz tik daudz to skolotāju nevajag- mācību programmas jāpārskata.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.26 13:33

...

Kā var nebūt skolotāju - tik daudz šīs jomas profesionāļi beiguši dažādas augstākās mācību iestādes.. Pirmskolas, sākumskolas pedagogu ir pārpilnība. Varbūt ir jāsāk domāt nevis par kvantitatīvo, bet par kvalitatīvo ražošanas veidu. ..un, ja tiek runāts par skolotāja darba zemo prestižu, tad man gribas uzdot jautājumu - kuri tad ir tie, kuri sabiedrībai rada priekštatu par sava darba prestižu?.. Vērojot dzīvē dažu labu šīs jomas pārstāvi, gribu teikt - cik labi, ka man nav meitas un dēli skolas vecumā...

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.27 11:05

Latvijā un pasaulē