Uz autoceļa Rīga–Bauska šoferus informē par braukšanas ātrumu 2

Displejs, kas informē par braukšanas ātrumu, kopš 4. marta uzstādīts uz autoceļa Rīga–Bauska, pie krustojuma uz Katlakalnu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā statistika liecina, ka šis krustojums ir viens no melnajiem punktiem. 2011. – 2014. gadā uz Rīgas–Bauskas šosejas fiksēti 132 ceļu satiksmes negadījumi, 19 cilvēku gājuši bojā un 226 ievainoti.

Baušķenieks Aivars Vasiļjevs ceļu uz Rīgu mēro vairākas reizes nedēļā. «Bauskas Dzīvei» viņš atzinīgi izsakās par informatīvo displeju: «Mūsdienās auto ripo ļoti viegli, dažbrīd pat nemanām, ka ātrums jau pārsniegts. Uz Bauskas ceļa vajadzētu vairākus šādus displejus, tie šoferiem liktu domāt. Šādas ierīces esmu redzējis Lietuvā. Tām tuvojoties, neapzināti koriģēju ātrumu atbilstīgi atļautajam.»

Līdz marta vidum uz Latvijas bīstamākajiem ceļu posmiem plānots uzstādīt 11 šādas interaktīvas ceļa zīmes. Tās jau darbojas Ādažos, Valmierā, Grobiņā un Murjāņos. Šomēnes displeji iedegsies Krustpils novadā, Maltā, Ulbrokā un Kroņaucē pie A. Brigaderes pamatskolas.

Braukšanas ātruma mērītājiem vajadzētu būtiski uzlabot satiksmes drošību paaugstinātas automobiļu plūsmas un bīstamības ceļu posmos. Interaktīvās ceļa zīmes atgādina par atļautā ātruma ievērošanu. Ja tas netiek pārsniegts, uz ekrāna pamīšus attēlotajam ātrumam parādās smaidīga emociju ikona zaļā krāsā. Ja stūrēts pārāk strauji – līdzās ātruma rādītājam iedegas bēdīga emociju ikona sarkanā krāsā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Uzstādītājiem

Ļoti liels lūgums!
Lūdz uzstādiet šādu displeju pie iebraukšanas Bauskā, no Rīgas puses. Iespējams tas palīdzēs daudziem auto vadītājiem nekļūdīties ar droša ātruma izvēli, kā arī atslogos CP, ļaujot pievērsties citiem melnajiem punktiem.

pirms 5 gadiem, 2016.03.05 11:49

Ideja

Tiešām laba ideja! Pilnīgi piekrītu. Un paldies arī par šo displeju. Ne vienmēr sodīšana ir labākais veids kā pārbaudīt kārtību uz ceļu, latvieši ir gana radoši lai atrastu arī citus veidus un šis ir viens no tiem. Vēl varētu arī uzstādīt auto maketus, kuriem regulāri mainītu vietu.

pirms 5 gadiem, 2016.03.06 00:29

Latvijā un pasaulē