Uz grants ceļiem ievieš autotransporta masas ierobežojumus

Saistībā ar atkusni un nokrišņiem uz grants ceļiem praktiski visā valsts teritorijā ir sācies šķīdonis, tāpēc uz šiem ceļiem pakāpeniski tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām, aģentūrai LETA pavēstīja AS ''Latvijas Valsts ceļi'' (LVC).

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.

Ierobežojumi katru gadu pakāpeniski tiek ieviesti visos valsts reģionos - uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu lielākoties ar desmit tonnām. Līdzīgi ar savā pārziņā esošajiem ceļu tīkliem rīkojas arī pašvaldības.

Ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Patlaban masas ierobežojumi ir ieviesti uz atsevišķiem autoceļiem Dobeles, Valmieras, Smiltenes un Saldus apkārtnē. Saraksts ar visiem ceļiem, kur ir ieviesti masas ierobežojumi, ir atrodams LVC mājaslapā: "http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#masas-ierobezojumi".

LVC aicina autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem un ievērot tos. Grants ceļu uzturēšanas darbus varēs veikt tikai tad, kad to konstrukcija būs apžuvusi. LVC arī atgādina, ka atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē LVC nodaļas sadarbībā ar Valsts policiju.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē