Uz upēm izveidojusies ledus sega, citviet novērojama vižņu blīvēšanās

Turpinoties salam, daļā Latvijas upju ir izveidojusies ledus sega, bet citviet ir novērota vižņu blīvēšanās vai to iešana, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem ir izveidojusies Daugavā no Veļižas līdz Vaikuļāniem un ūdenskrātuvē pie Pļaviņām un Zeļķiem. Ledstāve novērota arī Pededzē, Rēzeknē, Lielajā Juglā un Mazajā Juglā. Tikmēr piesalas un reta līdz vidēja vižņu iešana vērojama Dubnā, Aiviekstē, Ošā, Gaujā, Lielupē Mežotnes-Staļģenes posmā un Mēmelē.

Joprojām sarežģīta ledus situācija ir Ogrē, kur pie Lielpēču novērojumu stacijas ir bieza vižņu iešana, bet augšpus Ogres novērojumu stacijas ir ledus sablīvējums, kas turpinās līdz šosejas tiltam. Hidrologi prognozē, ka arī turpmākās dienas Ogres lejtecē saglabāsies sarežģīti ledus apstākļi, kā arī to radītais augstais ūdens līmenis. Citās upēs naktī uz 8.janvāri turpināsies ledus veidošanās.

Aizvadītajā diennaktī upēs bija vērojamas ūdens līmeņa svārstības. Ūdens līmenis ir cēlies Dubnas augštecē, Ošā, Aiviekstes augštecē, Rēzeknē, Ogres lejtecē, Mazajā Juglā, Salacas un Gaujas augštecēs, Sedā, Tirzā, Palsā, Lielupes augštecē, Lielupes baseina upēs un Ventas lejtecē. Ūdens līmeņa celšanās intensitāte bija 3-61 centimetrs diennaktī. Ūdens līmenis pazeminājies Aiviekstes lejtecē, Pededzē, Ogres augštecē, Lielajā Juglā, Salacas un Gaujas lejtecēs, Lielupē no Staļģenes līdz Kalnciemam un Ventā no Leckavas līdz Kuldīgai ar intensitāti 6-55 centimetri diennaktī.

Applūdušas ir Aiviekstes palienes pie Lubānas un lejpus Aiviekstes hidroelektrostacijas un Ogres palienes pie novērojumu stacijas "Ogre".

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē