Vāc parakstus par bezmaksas sabiedrisko transportu trešās grupas invalīdiem 3

Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta parakstu vākšana par bezmaksas sabiedrisko transportu cilvēkiem ar III grupas invaliditāti, portālu informēja portāla pārstāve Signe Valtiņa.

Viņa atklāja, ka iniciatīvu iesniedzis Raimonds Lejnieks Puķe ar mērķi palīdzēt šiem cilvēkiem labāk integrēties darba tirgū un sabiedrībā. Iniciatīvu atbalsta Invalīdu un viņu draugu apvienība «Apeirons». Balsot par iniciatīvu iespējams: https://manabalss.lv/i/1155.

«Tas, ka sabiedriskais transports bez maksas ir tikai I un II grupas invalīdiem, ir netaisnīgi. Es pats esmu III grupas invalīds un pēc savas personīgās pieredzes redzu – ja arī mums būtu pieejams bezmaksas transports, būtu lielāka mobilitāte, mēs spētu veiksmīgāk atrast darbu un iekļauties sabiedriskos procesos – kopumā valsts no tā tikai iegūtu. Un kā zināms – sociāli aktīvs un sabiedrībā integrēts cilvēks, kurš apmeklē arī kultūras pasākumus, sporto, ir potenciāli apmierinātāks un līdz ar to – veselāks cilvēks,» uzsver iniciatīvas autors.

Latvijā 61 411 cilvēki ir reģistrējuši III grupas invaliditāti (hronisku slimību, arodslimību vai citu veselības traucējumu rezultātā zaudētas darba spējas 25-59 % apmērā). Daudzos gadījumos  viņu veselības traucējumi nezinātājam nav pamanāmi, liela daļa cilvēku ar III grupas invaliditāti strādā, taču ne visi ir spējīgi strādāt pilna laika darbu, tāpēc viņu ienākumi ir zemi. Viņiem bieži jāapmeklē ārsti, parasti Rīgā vai citās lielajās pilsētās. Savukārt ārstniecības pakalpojumi, rehabilitācija, medikamenti, transports - kopā veido ievērojamas izmaksas.

Portāls «Manabalss.lv» ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens 16 gadu vecumu sasniedzis Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Puse no tām iniciatīvām, par kurām lēmuši deputāti, ir panākušas pozitīvas izmaiņas likumos.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

traki

jau II grupas invalīdu pilni autobusi, a III grupa tagad laikam katram trešajam

pirms 4 gadiem, 2017.02.17 08:29

Ūpis

Nav ko te dalīt grupās. Davai visus vedam par brīvu! Arī mani un tevi. TIkai kas par to visu maksās. Ta ne jau Puķu Lejniekraimis, ne Ap(še)eirons

pirms 4 gadiem, 2017.02.17 09:46

invalīde

Nedod, Dievs, jums abiem - trakais un Ūpi, kļūt par invalīdiem!.... Bet tas notiek pavisam negaidīti...

pirms 4 gadiem, 2017.02.19 19:05

Latvijā un pasaulē