Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vāc parakstus par solidāru atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem ārkārtējās situācijas laikā 4

Sabiedrībās iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par solidāru atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem ārkārtējās situācijas laikā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Vitālijs Kļimanovs. Viņš uzskata, ka nepieciešams normalizēt "ilgtermiņa riska uztveri" sabiedrībā par Covid-19 krīzes sekām uz personīgo labklājību, sniedzot tautai pārliecību, ka lēmumu pieņēmēji un izpildvara atrodas ''vienā laivā'' ar pārējiem.

Kļimanova ieskatā tas ir izdarāms, piemērojot valsts iniciatīvu maksāt 75% no līdzšinējiem ienākumiem (bet nepārsniedzot 700 eiro līmeni) arī visām no valsts budžeta apmaksātajām darba vietām, ne tikai biznesa segmentiem, kurus ietekmē Covid-19 krīze. Pašreizējie apstākļi ļoti ietekmē arī valsts budžetu, tāpēc ir jāpiemēro vienādi noteikumi visiem krīzes skartajiem, pārliecināts idejas autors.

Iniciatīvā skaidrots, ka sabiedrība no šādām pārmaiņām gūs pārliecību, ka tās locekļu ilgtermiņa labklājības riski ir līdzsvaroti visos ekonomikas sektoros - arī publiskā sektora iestādēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Strādnieks

Lai tad viņš nāk un krāso,lako manā vietā par 500 uz rokas-25%...tiešām ar ne pilnu rubļi idejas ierosinātājs!

pirms mēneša, 2020.04.10 17:11

līdaka

Pašvaldībās jebkuru štatu vietu aizpildītājiem algai nevajadzētu būt lielākai par 600 - 700 EUR mēnesī, tiem, kuri ir vajadzīgi, tiem, bez kuriem var iztikt un tiem, kuri vispār nav vajadzīgi - kā vien algas saņemšanai un draugu, paziņu būšanas uzturēšanai. Jā, arī miera laikā.

pirms mēneša, 2020.04.11 09:16

nesapratu?

Tātad doma tāda- maksāt vienādi tiem, kas strādā un tiem, kas tikai saņems pabalstus, ideja jau ģeniāla un noteikti nāk no to puses, kas nestrādā, bet saņem pabalstu.Skaisti, bet kurš tad strādās, ja var nestrādāt , bet saņemt tikpat.

pirms mēneša, 2020.04.11 11:21

Latvijā un pasaulē