Vairāki deputāti rosina 1. maiju izslēgt no svētku dienu saraksta 7

Deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) un Ilmārs Latkovskis rosina no svētku dienu saraksta izslēgt 1. maiju – Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu un Darba svētkus.

Izslēdzot 1. maiju no svētku dienu saraksta, deputāti to rosina iekļaut atceres un atzīmējamo dienu sarakstā. Līdzīgi Latkovskis piedāvā rīkoties attiecībā uz 4. maiju - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, proti, svītrot to no svētku dienām un iekļaut starp atzīmējamām dienām. Viņš piedāvā 4. maiju pārdēvēt par deklarācijas «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu» pieņemšanas dienu. Vienlaikus Latkovskis rosina noteikt par svētku dienu 21.augustu, kuru viņš piedāvā nosaukt par Latvijas valsts atjaunošanas dienu.

Šos priekšlikumus deputāti iesniedza grozījumiem par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz noteikt 11. novembri par oficiālu svētku dienu.

Iepriekš diskusijās par šo likumprojektu deputāti norādīja uz izmaksām un nepieciešamību pārskatīt pašreizējo svētku dienu sarakstu.

Svētku dienās ir paredzētas oficiālas brīvdienas, bet atceres un atzīmējamās dienas nav brīvdienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Šoferis

Visā eiropā 1maijs ir svētki un brīvdiena

pirms 3 gadiem, 2018.05.01 15:29

skolotājs

Aiz kārtas skaitļa latviešu valodā jāliek punkts! Būtu rakstījis krieviski, tad arī punktu nevajadzētu..

pirms 3 gadiem, 2018.05.01 17:08

Svinam

Es PAR brīvdienu pavasarī - maijā, nevis drēgnā rudenī!

pirms 3 gadiem, 2018.05.01 17:22

P

Nevajag grābstīties gar svecēm.Tiešām visi valstij svarīdi jautājumi sakārtoti?Divus ,par kuriem nebalsošu,protams viņu partijas ieskaitot.Pirms vēlēšanām dzirdēsim debesu brīnumus.Būs jautri.

pirms 3 gadiem, 2018.05.01 19:26

secinājums

Šāds ierosinājums atskanēja no āksta Kaimiņa puses. Viņš un babajs Abu Meri tagad ir uzmetušies par Latvijas mesijām un sola mums pestīšanu jau nākamās Saeimas laikā.

pirms 3 gadiem, 2018.05.01 22:31

murr

laikam nepatiik , ka viena svetku diena naak aiz otras, un ta bezmaz vesela nedeela briiva. nevaig grabstities gar sveceem, kas ir svinamaas dienas, taas jaasvin, nav ko jaunu abeci izgudrot. Kaimins lai vispar atpuusas- teaatrii atvalinaajumu laiks saakas. ))

pirms 3 gadiem, 2018.05.01 23:50

@@@

1.maijs ir darbaļaužu svētki. Cīņa par strādājošo tiesībām. Arodbiedrībām būtu jāiestājas par strādājošo mazajām algām. Visi klusē, nezin ko svinēt 1.maijā. Vai tad mums viss kārtībā? Bezdarbnieku daudzums vairojas, algas mazas, darba devēju visatļautība....Arodbiedrības vājas vai bezdarbīgas, un tauta turpina ciest un meklēt darbu ārzemēs, kur darba apstākļi un algas atbilst viņu pūlēm. Nu ja , ja jau nav darba šeit un nav darbaļaužu, tad jau, iespējams, nevajag arī svētkus.

pirms 3 gadiem, 2018.05.02 09:53

Latvijā un pasaulē