Vairāku ES valstu prezidenti Rundālē diskutēs par modernajiem drošības izaicinājumiem 9

Šodien Rundālē 14.Arajološas grupas neformālās sanāksmes laikā vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu prezidenti diskutēs par modernajiem drošības izaicinājumiem un nepieciešamajām valstu atbildēm uz tiem, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Šonedēļ Latvijā ierodas 13 ES valstu prezidenti, lai 14.Arajološas grupas neformālajā sanāksmē diskutētu par Eiropas nākotni. Latvijā vienlaikus ieradīsies Austrijas, Bulgārijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Maltas, Polijas, Portugāles, Slovēnijas, Somijas un Vācijas valstu prezidenti.

"Tas ir liels pagodinājums mūsu valstij tās valstiskuma simtgades gadā pulcēt Latvijā Arajološas grupas valstu prezidentus. Vienlaikus tas ir arī novērtējums Latvijas paveiktajam pēc valsts neatkarības atjaunošanas un apliecinājums Latvijas spējai ne tikai iestāties par savas valsts nacionālajām interesēm, bet arī veicināt Eiropas Savienības kopējo dialogu par nākotnes Eiropu," uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Šodien ES valstu prezidenti pulcēsies Rundāles pilī, kur plānota svinīgā sagaidīšanas ceremonija un risināsies sanāksmes pirmā darba sesija "Stiprinot sabiedrības izturētspēju pret mūsdienu drošības izaicinājumiem". Dienas noslēgumā norisināsies Latvijas Valsts prezidenta un Ivetas Vējones kundzes rīkotās svinīgās vakariņas.

Sanāksmes otrajā dienā,14.septembrī, ES valstu prezidenti tiksies Rīgas pilī, kur norisināsies otrā darba sesija "Eiropa pirms un pēc 100". Tās laikā valstu prezidenti diskutēs par ES nākotni un pilsoņu lomu nākotnes Eiropas veidošanā.

Savukārt plkst.15 Rīgas pilī notiks Vējoņa, Maltas prezidentes Marī Luīzes Koleiro-Prečas, Grieķijas prezidenta Prokopisa Pavlopula un Portugāles prezidenta Marčelo Rebelo de Sousas preses konference.

Arajološas grupa ir ES dalībvalstu prezidentu neformāla tikšanās, kurā tradicionāli piedalās parlamentāro republiku prezidenti, kuru pienākumos neietilpst izpildvaras funkcijas. Pirmā grupas sanāksme pēc toreizējā Portugāles prezidenta Žorža Sampaiju iniciatīvas notika 2003.gadā Portugāles pilsētā Arajološā.

Arajološas valstu grupā ietilpst Austrija, Bulgārija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Latvija, Malta, Polija, Portugāle, Slovēnija, Somija, Ungārija un Vācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

hi hi hi

Leiši nav tik lieli loši,bet kāda velna pēc tajā barā ir sakarīgais Vācijas prezidents ?
Iespējams, 2003.gadā tur prezidēja pamatīgs losis.

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 16:17

Stulbais patriots

Vācijas prezidents no 1999. līdz 2004. gadam bija Johannes Rau. Man ir stipras aizdomas, ka tu esi vēl pamatīgāks losis, nekā šis vācu politiķis.

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 21:37

ha ha

Tu tiešām esi no palīgskolas, lasīt māki? Ja māki tad arī būs skaidrs kāpēc Lietuvas prezidente tur nepiedalās, auna piere.

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 23:26

agrāk Kārlis,tagad Karlīne

Prezervatīvs joprojām ir drošākais līdzeklis.

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 17:23

Nu b....d!

Bet ceļš uz Rundāli no Bauskas -----------------Katastrofa!!!Un nav kauns mūsu lubrakiem?

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 21:52

.

Pārlidoja pāri un bedres nejuta!

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 21:55

Opā

Atpakaļ uz Rīgu brauca caur Eleju, ceļš vēl trakāks. Iespējams mokaunēsies un salabos, varbūt pārējās ES valstis saziedots :D
Atceros, ka prezidents brauca uz Latgali, tad gan visu ceļa posmu salaboja

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 22:45

nianse

Kāpēc krievu valoda nav pēdējā pils anotācijā, kāpēc šajā valodā vispār kaut kas kaut kur jāpaskaidro ja jau teksts ir angļu un vācu valodā? Cik ilgi šiem "miru miriem" vēl jāiztop, vai nav laiks jau viņiem norādīt īsto vietu arī šajā jomā? Ja ir stulbeņi un nevienu citu valodu, izņemot dzimto nevar iemācīties, tad nav ko pa pasauli vazāties.

pirms 2 gadiem, 2018.09.13 23:33

> Stulbais patriots > ha ha

Atzini gan,ka Rau bija losis,lai arī māzākā mērā kā hi hi hi !
Lietuva savulaik neiekļāvās lošu kompānijā,tādēļ arī "Magnolija" tur nevarēja gorīt savu pakaļu.

pirms 2 gadiem, 2018.09.14 18:12

Latvijā un pasaulē