Valsts kontrole: Iedzīvotāji krietni pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanu 4

Latvijas iedzīvotāji ievērojami pārmaksā par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, apjomīgas revīzijas laikā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Kā aģentūru LETA informēja VK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja, pārbaudes veiktas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, astoņās pašvaldībās un trīs atkritumu poligonos. Revidenti secinājuši, ka divarpus gadu laikā iedzīvotāji ir krietni pārmaksājuši par šo pakalpojumu saņemšanu.

Ar plašākiem secinājumiem par revīzijās secināto VK iepazīstinās rīt, 6.februārī. Informāciju preses konferencē sniegs valsts kontroliere Elita Krūmiņa, VK padomes locekle Marita Salgrāve un atbildīgā departamenta sektora vadītāja Aija Feldmane.

Revīziju par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanas atbilstību plānotajiem mērķiem un tiesību aktu prasībām VK sāka pērn vasaras vidū. Revīzijas mērķis ir pārliecināties, vai pašvaldības ir nodrošinājušas, ka atkritumu apsaimniekošanas maksā iekļautas tikai pamatotas izmaksas, un vai pašvaldības un Valsts vides dienests nodrošina, ka tiek ievērotas vides aizsardzības prasības.

Lai revīzija noritētu veiksmīgāk, VK lūdza arī iedzīvotājus iesaistīties ar informācijas sniegšanu. Iedzīvotāji tika lūgti atbildēt, vai viņus apmierina atkritumu izvešanas biežums, vai ir iespēja šķirot atkritumus, vai rēķinā norādītā samaksa atbilst apstiprinātajiem tarifiem. Informācija bija jāsniedz par situāciju laika posmā no 2012.gada.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pensionare

Es dzirdēju, ka ar šo gadu atkal jāmaksā pēc deklarēto iedzīvotāju skaita dzīvoklī, bet Saulainē, vēl joprojām no dzīvokļa - un tā es, aiznesot mēnesī labi ja 2 maisiņus uz kopējo miskasti, maksāju vairāk kā 4 EUR!! Vai tas taisnīgi!?

pirms 6 gadiem, 2015.02.07 10:54

Saulaines miskaste

Lobēts un ļoti ienesīgs biznes,jo katrs apssaimniekotājs izvēlas sev izdevīgāko firmu,
Rēķināt uz dzīvokli var arī 1.o9 eur, bet izvēlas dargāko.

pirms 6 gadiem, 2015.02.07 15:41

...

kapec valsts kontrole neraksta cik ir kopejais atkritumu apsaimniekotaju apgrozijums Latvija, lai katrs pats var sarekinat cik %parmaksa vai vienkarsi uzrakstit % un vides serviss attiecigi samazina cenu. Tagad PTAC uzliks sodu par karteli

pirms 6 gadiem, 2015.02.08 10:54

Inga

Revīzija veikta, izdarīti secinājumi. Un??? Nekas taču tāpat nemainīsies!

pirms 6 gadiem, 2015.02.10 13:11

Latvijā un pasaulē