Vecās pastmarkas varēs apmainīt tikai vienā pasta nodaļā 1

Neizmantotās latu nominālvērtības pastmarkas pret eiro nomināla markām varēs apmainīt. Tā informē valsts akciju sabiedrības «Latvijas Pasts» (LP) ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

No 2015. gada 1. janvāra pasta sūtījumus – vēstules, bandroles – vairs nevarēs apmaksāt ar pastmarkām, kurām vērtība norādīta latos. Neizmantoto lata nominālvērtības pastmarku bezmaksas maiņa pret tādas pašas vērtības pastmarkām eiro notiks no šī gada 5. janvāra līdz 30. jūnijam. To varēs izdarīt vienā pasta nodaļā – 44. pasta nodaļā, kas atrodas LP centrālajā birojā Ziemeļu ielā 10, netālu no lidostas «Rīga» Mārupes novadā.

Maiņai netiks pieņemtas bojātas vai jau izmantotas pastmarkas. Pirms maiņas pasta darbinieki pārbaudīs, vai pastmarkas nav viltotas, bojātas vai caurdurtas, pārklātas ar dažādām vielām, nav tikušas izmantotas sūtījumu apmaksai vai apzīmogotas.

G. Vārpa «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka nav noteikts nedz minimālais, nedz maksimālais daudzums, cik pastmarku drīkst mainīt. Ja kāds nolēmis, viņš var braukt uz Mārupi samainīt tur kaut vai vienu pastmarku. «Ja kādam neizmantoto lata nominālvērtības pastmarku ir vairāki simti, tad gan pirms tam vēlams piezvanīt un vienoties par ierašanās laiku,» skaidro G. Vārpa.

Apmaiņā pret neizmantotajām lata nominālvērtības pastmarkām izsniegs standarta sērijas «Ziedi» pastmarkas atbilstošā vērtībā eiro. Markas mainīs, ņemot vērā 2014. gada 1. janvāra «Latvijas Bankas» noteikto latu un eiro maiņas kursu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nepārdomāti

Pirkt varēja visur, bet maina tikai tur-lai atkal cilvēki zaudētu...vajadzēja katrā lielākajā pilsētā rast tādu iespēju...CŪCĪBA

pirms 6 gadiem, 2015.01.09 15:23

Latvijā un pasaulē