Vēja dēļ svētdienas rītā bez elektrības ap 1200 saimniecību

Stiprā vēja dēļ šorīt plkst.9 bez elektrības bija ap 1200 mājsaimniecību,   informēja AS "Sadales tīkls" komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova.

Salīdzinājumam - vētrā "Billie", kas Latvijai traucās pāri pirms mēneša, elektroapgāde tika traucēta aptuveni 38 000 mājsaimniecību.

Smirnova pastāstīja, ka šorīt kopumā vētra lielus postījumus elektrotīkliem nav nodarījusi. Vissliktākā situācija ar elektroapgādi patlaban ir Rucavas pusē, kur bez elektrības palikuši nepilni 400 klientu. Salīdzinoši vairāk bojājumu elektrotīklos ir arī Kuldīgas novadā un Jelgavas novadā.

Smirnova piebilda, ka, tuvojoties vētrai, "Sadales tīkls" jau laikus paaugstināja personāla operatīvo gatavību visā Latvijā un šodien uzņēmuma speciālisti strādā pastiprinātā režīmā.

"Sadales tīkls" brīdina, ka spēcīgā vēja laikā aizvien var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Uzņēmums aicina iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus, būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā.

Redzot pārrautu elektrolīnijas vadu vai uz līnijas uzkritušu koku un koku zarus, nekādā gadījumā nedrīkst tiem tuvoties, bet nekavējoties jāzvana uz "Sadales tīkla" klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80 200 404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tālruni 112.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē