Veselības ministrs neatbalsta obligātas vakcinēšanās pret Covid-19 ieviešanu 6

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) neatbalsta obligātas vakcinēšanās pret Covid-19 ieviešanu, lai gan viņš neizslēdz, ka ir pieļaujami izņēmuma gadījumi, kad darba pienākumu dēļ ir nepieciešama obligāta vakcinēšanās.
Šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" ministrs atzina, ka obligāta vakcinācija ir nepareizs virziens, jo vakcinācijai pret Covid-19 Latvijā arvien ir jābūt brīvprātīgai.

"Tajos uzņēmumos, kur darbinieki nevēlas vakcinēties, iespēju robežās ir jādod iespēja veikt citus pienākumus, protams, ja tādi ir, jo atlaist viņu nevar. Tomēr, pēc manām domām, sabiedrību ir jāturpina izglītot un pārliecināt par vakcinācijas nepieciešamību, jo tā nenotiek tikai viena indivīda interesēs, bet gan visas sabiedrības, it īpaši tas jāsaprot tiem profesiju pārstāvjiem, kuriem darba pienākumos ir jāstrādā ar citiem cilvēkiem," sacīja Pavļuts.

Turklāt Pavļuts atgādināja, lai gan saslimstība ar Covid-19 Latvijā mazinās, taču Eiropas Savienības mērogā mūsu valsts ir to vidū, kur arvien ir samērā daudz saslimšanas gadījumu. "Nedrīkstam, zaudēt piesardzību un aicinu visus vakcinēties," piebilda ministrs.

Uz jautājumu kā vēl vairāk pārliecināt sabiedrību vakcinēties, ministrs atbildēja, ka Veselības ministrijas galvenā mērķauditorija tagad ir ne tikai seniori, bet tā sabiedrības daļa, kas šaubās un ir neizlēmīgi. Tāpat pēdējā kampaņā, lai pārliecinātu par vakcinēšanās nepieciešamību, īpaši tiks strādāts ar trim grupām - senioriem, skolotājiem un mediķiem. 

"Arī mediķis ir tikai cilvēks, kuram ir pieejama dažāda informācija par vakcinēšanos, tostarp viltus ziņas. Tālab mediķiem tiks nodrošināta plašāka informācija par vakcinēšanos, tiks rīkoti semināri. Tāpat plānots tikties ar ģimenes ārstiem, lai mēģinātu skaidrot, kāpēc seniori Latvijā samērā kūtri vakcinējas pret Covid-19, kā arī tiks vairāk strādāts ar izglītības iestādēm, lai pārliecinātu pedagogus par nepieciešamību vakcinēties pret Covid-19," stāstīja ministrs.

Tomēr viņš atkārtoti uzsvēra, ka nogaidīt ar vakcinēšanos pret Covid-19 nevajadzētu, īpaši, ja Latvijas iedzīvotāji vēlas, lai skolas no 1.septembra būtu atvērtas un mācības notiktu klātienē, kā arī kafejnīcas spētu turpināt darbu. "Vienīgais ceļš ir pārvarēt bažas, noticēt mediķiem un zinātnei un vakcinēties pret Covid-19," pauda ministrs.

Jau ziņots, ka kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši jau 30% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Aizvadītajā diennaktī vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši kopumā 11 148 cilvēki, no kuriem pirmo vakcīnas devu saņēmuši 3220 cilvēki, bet 6533 - vakcīnas otro devu. Vēl 1395 personas aizvadītajā dienā saņēmušas "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Es

Tad kad saslims ar cov19 tad lai paši atmaksā ārstēšanās pakalpojumus, negribīgie potētāji.

pirms mēneša, 2021.06.18 14:58

ha ha

un vēl pasaki Dievam, ka esi viņa labā roka....

pirms mēneša, 2021.06.18 17:26

RP

Vai eksistē veselības apdrošināšana , kas kompensē vakcināciju blaknes?

pirms mēneša, 2021.06.19 07:53

Mēs -》 Es

Labi, tad par ko man jāmaksā nodoklis? :)
Un kas maksās, ja pēc potes kaut kas notiek? Pareizi, neviens, jo pats paraksties, ka uzņemies atbildību :)

pirms mēneša, 2021.06.19 15:41

Latvijā un pasaulē