VIDEO: Pārejas periods personas koda maiņā cilvēkiem rada lieku stresu

Vairāki simti cilvēku ir izmantojuši pirms gada ieviesto iespēju nomainīt personas kodu, kas nav saistīts ar dzimšanas datumu. Lielākā daļa to darījuši, lai netiktu diskriminēti sava vecuma dēļ, taču jauno personas kodu īpašniekiem nākas saskarties ar citām problēmām, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Šopavasar mainīt personas kodu pēc kādas diskusijas draugu starpā nolēma arī sociālantropologs, “lsm.lv” autors Andris Saulītis. “Viena dāma iesaistījās sarunā, sakot, ka viņa kā Personāldaļas vadītāja lielveikala ķēdē nepieņem darbā kādu konkrētu horoskopa zīmi, jo šie cilvēki ir slikti pārdevēji,” atminas Saulītis, kurš nevēlējās būt par upuri kādiem aizspriedumiem. Viņš atzīst, ka pārejas periods personas koda maiņā radījis diskomfortu. “Kas mani pārsteidz, ka es personas kodu nomainīju aprīlī, bet ģimenes ārsts bija anulēts 4. jūnijā.

Protams, tas bija desmit minūšu jautājums ģimenes ārstam uzrakstīt atkal iesniegumu un būt pie viņa atpakaļ praksē, bet mani satrauc tas, ka e-veselībā es pēkšņi esmu bez ģimenes ārsta. Arī vakcinācijas kabinetā man teica, ka iepriekšējo vēsturi atrast būs grūti.”

Tāpat ar finanšu iestādēm Saulītim nemitīgi gadījās problēmas. Viņš secinājis, ka bankās nav vienotas prakses un tās, viņaprāt, nav līdz galam gatavas personas kodu maiņai. “Man personas koda pārmainīšanu ļoti atviegloja e-paraksts. Daudzviet varēju nosūtīt apliecinājumu, ka esmu mainījis personas kodu. Citādāk man visur būtu jāierodas klātienē. Es nesaprotu, kāpēc man uz bankām bija jābrauc. Jo arī tur visu varētu izdarīt elektroniski. Plus mēs vēl nocirtām kādu vienu koku, jo nez kāpēc vēlreiz bija jāparaksta tie paši līgumi. Citā bankā tikai manu jauno dokumentu nokopēja.”


Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē