Vīķe-Freiberga: Saeimas atlaišanai nav pamata 3

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Ja iepriekšējā Saeima šķiroties atstājusi kādas "dzeguzes olas", piemēram, likumdošanā, šī Saeima pie tā nav vainīga, aģentūrai LETA uzsvēra Vīķe-Freiberga.

Savukārt jautāta, vai budžeta pieņemšanas laikā Saeimas valdošā koalīcija ir pieļāvusi kādu kļūdu, un tādēļ budžets būtu atgriežams atkārtotai izskatīšanai, viņa uzsvēra, ka visām valsts iestādēm ir jāplāno savs darbs, tām ir jāturpina savi uzdevumi, jāmaksā algas saviem darbiniekiem.

"Viss tas pats, kas notiek ASV - kad bloķējas valdības [darbs], tam ir smagas sekas. Mēs kā maza valsts tādus jokus nevaram atļauties. Absolūti nē," teica bijusī Valsts prezidente. 

Jau ziņots, ka Centrālā vēlēšanu komisija novembrī nolēma parakstu vākšanai reģistrēt biedrības "Varu Latvijas tautai" un Centra partijas iniciatīvas par Saeimas atsaukšanu. Par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" patlaban parakstījušies vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020.gada 14.novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek referendumam.

Savukārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība nākamnedēļ, 28.novembrī, nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Unkass

Kāpēc tad neprasīja atlaišanu, kad pieļāva PareX bankas apzinātu izputināšanu, kad neko nedarīja, lai Krājbanku neizlaupītu, kad Liepājas Metalurgu nodeva kaut kādam nezināmam ukrainim, bet ne zināmam un varošam krievam, kā rezultātā Metalurgu izputināja, kad faktiski nekas netika darīts uzreiz pēc masveida slepkavības Zolitūdē, kad jau naktī vajadzēja arestēt vainīgos un otrā dienā arestēt iekšlietu ministru, ja naktī nebija arestēti iepriekšminētie, un tā tālāk un bez gala, nerunājot nemaz par OIK-u u.c., kas notika iepriekšējās varas un valdības laikā.

pirms gada, 2019.11.21 08:44

vīķītis

iespējams, pa maisu škīrbu izlīdīs segvārdiņš Dainuvīte

pirms gada, 2019.11.22 15:07

Latvijā un pasaulē